Menu kategorii
Microsoft Teams wspiera teraz powiadomienia Chrome

Microsoft Teams wspiera teraz powiadomienia Chrome

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:32
10.12.2018
460 wyświetleń

Microsoft Teams ma swoją świetną aplikację, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego przez przeglądarkę. No, prawie nic - jeśli za przeszkodę w produktywnej pracy można uznać brak wsparcia dla powiadomień. A jako że wsparcie dla nich nadeszło i to w najpopularniejszej obecnie przeglądarce na rynku, to używanie samodzielnej aplikacji nie jest już koniecznością.

Od paru dni Teams współpracuje z powiadomieniami Chrome, a to znaczy, że dopóki mamy go otwartego na jednej z kart w przeglądarce, dopóty będziemy dostawać powiadomienia o wzmiankach czy nowych wiadomościach na czacie. Co więcej, ponieważ Chrome wspiera kierowanie powiadomień do Centrum akcji w Windows 10, powiadomienia z webowego Teams stają się zintegrowane z systemem (a nie tylko z przeglądarką).

Oczywiście wygodniej jest korzystać ze zwykłej, zainstalowanej w systemie aplikacji Teams, ale nie zawsze jest to możliwe. Przykład stanowić może choćby system ChromeOS, dla którego nie ma dedykowanej aplikacji Teams.

Jesteśmy ciekawi, na ile ta zmiana podyktowana była chęcią ułatwienia życia wspólnym użytkownikom Teams i przeglądarki konkurencji, a na ile własnymi przygotowaniami Microsoftu pod Edge działający w oparciu o Chromium. Już teraz wiadomo, że Edge będzie wspierał istniejące rozszerzenia dla Chrome, ale spodziewamy się, że tego typu podobieństw będzie więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-teams-web-app-now-supports-chrome-notifications/

Polecamy również w kategorii Office 365