Microsoft Teams dla Surface Hub już dostępny

Microsoft Teams dla Surface Hub już dostępny

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:14
19.09.2018
313 wyświetlenia

Surface Hub i Microsoft Teams to narzędzia przeznaczone stricte do pracy zespołowej i w końcu Microsoft zdecydował się na finalne wprowadzenie swojej platformy komunikacji, czyli Microsoft Teams, do urządzenia Surface Hub. Wcześniej Teams dla Surface Hub był dostępny tylko dla członków programu Surface Hub Insider.

Docelowo Microsoft Teams w Surface Hub ma zastąpić Skype dla firm, który charakteryzuje się podobną funkcjonalnością, ale każdy, kto na co dzień pracuje z Microsoft Teams, wie, że Skype jednak nie jest taki dobry. Od dłuższego czasu wiemy też, że Teams ma zastąpić korporacyjnego Skype'a w całym ekosystemie Windows 10. Przy okazji publicznej premiery Microsoft Teams dla Surface Hub, firma przedstawiła krótki opis funkcjonalności.

Microsoft Teams jest centrum pracy zespołowej usługi Office 365. Dzięki Microsoft Teams użytkownicy są w stałym kontakcie, co pozwala im pracować nad projektami w bardziej przejrzysty i bardziej angażujący sposób. Microsoft Teams w połączeniu z Surface Hub daje użytkownikom narzędzia do prowadzenia konferencji głosowych oraz wideo i zapewnia kompatybilność ze Skype dla firm.

Wyrażenie kompatybilność ze Skype dla firm jest w tym wypadku dosyć istotne. Chociaż, jak wspomnieliśmy wcześniej, Microsoft powoli wycofuje Skype dla firm i chce go całkowicie zastąpić przez Microsoft Teams, to nie zamierza robić tego w sposób gwałtowny. Pamiętajmy też, że sam Surface Hub, chociaż oparty na Windows 10, znacznie różni się funkcjonalnością od innych urządzeń linii Surface czy pozostałych komputerów lub laptopów działających z Windows 10. Dlatego też firmy korzystające z Surface Hub będą mogły skorzystać z trzech trybów wdrożenia Teams do swojego Surface Hub:

  • Tryb 0 - Zachowaj jak jest: ten tryb dedykowany jest organizacjom, które na razie chcą pozostać przy Skype dla firm, ale chcą mieć dostęp do funkcjonalności Microsoft Teams w nagłej potrzebie;
  • Tryb 1 - hybryda Microsoft Teams i Skype dla firm: w tym trybie funkcja wykonywania połączeń głosowych oraz wideo Microsoft Teams będzie dostępna z poziomu ekranu powitalnego Surface Hub. Kafelek Microsoft Teams zastąpi Skype dla firm w menu Start. Dostępne będzie polecenie dołączania do spotkań Teams, jak również do spotkań Skype dla firm. Tryb ten dedykowany jest organizacjom, które chcą przenieść się ze Skype dla firm do Microsoft Teams, ale chcą jeszcze zachować pewną funkcjonalność Skype'a;
  • Tryb 2 - Microsoft Teams: Microsoft Teams całkowicie zastępuje Skype dla firm i funkcjonalność Skype'a staje się całkowicie niedostępna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-teams-for-surface-hub-now-available-to-all/

Polecamy również w kategorii Surface