Microsoft SkyDrive wreszcie zagościł na Androida

Microsoft SkyDrive wreszcie zagościł na Androida

 Krystian Kuś
Krystian Kuś
09:49
29.08.2012
0 komentarzy
2652 wyświetlenia

Usługa Microsoftu oferująca przechowywanie plików w chmurze w końcu doczekała się swojej wersji aplikacji dedykowanej smartfonom z Androidem. Od teraz każdy posiadacz sprzętu, na którym znajduje się system Google’a, będzie mógł łatwiej i wygodniej, a co najważniejsze, także za darmo, korzystać z usługi Microsoft SkyDrive.

Już na początku tego miesiąca gigant z Redmond obiecał, że za niedługo na urządzenia oparte o system operacyjny Android trafi aplikacja, która pozwoli na korzystanie z usługi SkyDrive z pozycji smartfonów oraz tabletów. Teraz obietnice stały się rzeczywistością i aplikacja SkyDrive wylądowała w sklepie Google Play. Choć trzeba przyznać, że użytkownikom Androidów, względem posiadaczy urządzeń z Windows Phone czy iOS, przyszło na tę chwilę trochę poczekać.

Aplikacja jest w pełni darmowa, dlatego każdy może ją pobrać i bezproblemowo zainstalować na swoich sprzętach. SkyDrive jest kompatybilny zarówno z systemem Android 2.3, jak również z jego nowszą odsłoną Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Z pozycji aplikacji użytkownicy usługi SkyDrive będą mogli nie tylko przeglądać i ściągać pliki, ale także otrzymają oni możliwość wgrywania na wirtualny dysk wielu zdjęć i filmów jednocześnie. A to tylko kilka spośród wielu funkcji, jakie już na dzień dzisiejszy Microsoft zaimplementował do tej wersji aplikacji. Warty zauważenia jest także fakt, że aplikacja ostała przygotowana w taki sposób, aby jej interfejs był bardzo zbliżony do interfejsu, do jakiego przez lata przyzwyczaili się posiadacze Androida, dzięki czemu poruszanie się po niej jest bardzo intuicyjne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-skydrive-app-launched-for-android-phones

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor