Microsoft Selfie z dozą (sztucznej) inteligencji

Microsoft Selfie z dozą (sztucznej) inteligencji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:43
07.11.2016
0 komentarzy
1381 wyświetlenie

Android i iOS to w oczach Microsoft platformy do tworzenia aplikacji równie ważne (a czasem i ważniejsze) jak platforma Windows. Z tego powodu w ostatnich latach powstało multum takich aplikacji z pełnym wsparciem firmy. Najnowszym przykładem jest Microsoft Selfie - aplikacja, która zadebiutowała w grudniu na iOS, a teraz jej odpowiednik powstał także dla Androida.

Nie jest do końca jasne, dlaczego z wejściem aplikacji do samostrzałek na kolejną platformę Microsoft czekał prawie rok. Tak czy inaczej Selfie można już pobrać na Androida, by przy wykonywaniu tej zalewającej tablice portali społecznościowych czynności mieć nieco więcej zabawy i... inteligentnych funkcji. Microsoft Selfie nie jest bowiem kolejną pozbawioną indywidualnego sznytu apką fotograficzną. Jak tłumaczy wydawca, "Opierając się na technologii rozpoznawania obrazów [computer vision], Microsoft Selfie inteligentnie rozpoznaje wiek, płeć, kolor skóry, oświetlenie i wiele innych zmiennych - wszystko za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownicy mogą w parę sekund przekszktałcać przeciętne zdjęcia w rozszerzone, naturalne fotografie".

Microsoft Selfie - Android

Aplikacja oferuje dwa zasadnicze podejścia - edycję zdjęcia z galerii w pamięci telefonu lub wykonanie nowego zdjęcia z możliwością jego dalszej obróbki. Pozwala to uniknąć konieczności przechodzenia z aplikacji aparatu do edytora graficznego, a następnie do kolejnej aplikacji portalu społecznościowego, gdzie zdjęcie chcemy udostępnić. Microsoft Selfie te funkcje łączy w jednej aplikacji - podobnie jak choćby Instagram. Na tym nie koniec podobieństw. W aplikacji Microsoftu do wyboru mamy zestaw oldschoolowych filtrów, takich jak 1965 czy XPro. Ponadto znajdziemy tu zestaw narzędzi do retuszu - wygładzania, rozjaśniania czy usuwania szumów. Wszystko oczywiście odbywa się w kilka sekund, co może okazać się użyteczne dla miłośników autoportretowania.

Microsoft Selfie na urządzenia z Androidem (wersja 4.1 i nowsze) możemy pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-selfie-finally-makes-its-way-to-android

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor