Microsoft Research stworzył aplikację do nawigacji w budynkach

Microsoft Research stworzył aplikację do nawigacji w budynkach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:28
24.05.2017
0 komentarzy
1250 wyświetleń

Nawigacja wewnątrz budynków nie jest niczym nowym, jednak aplikacje tego rodzaju zwykle prezentują tylko plany budynków i oferują dość ubogie prowadzenie do celu. Bardziej pomocne systemy (jak np. Google Tango) wykorzystują już czujniki środowiskowe. Czy istnieje trzecia droga? Taką stara się odszukać Microsoft Research, który udostępnił właśnie nową aplikację Path Guide.

Wirtualny przewodnik stworzony przez Microsoft Research Asia różni się od typowych nawigacji choćby tym, że jest zupełnie pozbawiony map i odniesień do infrastruktury. Jak więc ma prawo to działać? Path Guide wykorzystuje wszechobecne zjawisko geomagnetyzmu i naturalne wzory ścieżek, by prowadzić użytkownika do celu po trasie stworzonej na podstawie tras poprzednich użytkowników. Aplikacja nie wymaga przy tym drogiego i zaawansowanego sprzętu z czujnikami. Trasę można bowiem zarejestrować już za pomocą średniej klasy smartfona.

Path GuidePath GuidePath Guide

Zasadę działania Path Guide autorzy opisują w trzech punktach:

  • Użytkownik rejestruje dane za pomocą urządzenia podczas spaceru wewnątrz budynku. Dane geomagnetyczne lokalizacji są wówczas łączone z punktami trasy (np. kroki, zakręty, wchodzenie po schodach), by utworzyć trasę referencyjną.
  • Trasa referencyjna jest umieszczana w chmurze i może być pobrana przez innych, którzy szukają wskazówek nawigacyjnych dla danego miejsca.
  • Po pobraniu trasy Path Guide porównuje i synchronizuje aktualne odczyty czujnika z trasą referencyjną, a następnie w czasie rzeczywistym prowadzi użytkownika od punktu startowego do celu.

Microsoft dodaje, że Path Guide może okazać się przydatny np. w poszukiwaniu swojego samochodu na parkingu, kierowaniu gości do naszego gabinetu w budynku lub pokazywaniu klientom drogi do sklepu. Aplikację (obecnie tylko na Androida w wersji 5.0 lub nowszej) można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play lub bezpośrednio ze strony Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/new-microsoft-reseach-indoor-navigation-app-pop-play-store/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor