Microsoft Research otworzył źródła swojego narzędzia do wizualizacji danych w 3D

Microsoft Research otworzył źródła swojego narzędzia do wizualizacji danych w 3D

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:32
11.10.2019
978 wyświetleń

SandDance to narzędzie do wizualizacji danych, które Microsoft Research pokazał po raz pierwszy w 2016 roku. Jest on w stanie prezentować wielowymiarowe, interaktywne wizualizacje, na które składają się nawet setki tysięcy wierszy i kolumn. Użytkownicy mogą zmieniać organizację wskaźników, a także ich kolor, rozmiar i kształt. Teraz gigant ogłasza, że SandDance przechodzi na Open Source i jest dostępny w GitHub.

Dzięki użyciu łatwych do zrozumienia widoków, dotykowego interfejsu i animowanych przejść między widokami SandDance pomaga ci uzyskać wglądy w twoje dane, co w efekcie pozwala ci opowiadać historie wspierane danymi, rozwiązywać sprawy w oparciu o dowody, testować hipotezy, kopać głębiej pod powierzchownymi wyjaśnieniami, wspierać decyzje związane z zakupami lub odnosić się do danych w szerszym, światowym kontekście.
— Microsoft Research

Dostępna już w GitHub nowa wersja SandDance została przepisana od podstaw i zawiera nowe składniki działające w natywnych aplikacjach JavaScript i React, a także różne biblioteki open source. Dzięki tej nowej architekturze SandDance staje się bardziej elastyczny i umożliwia zaistnienie nowych typów wykresów, warstw i interakcji. Stał się on ponadto dostępny jako rozszerzenie dla Visual Studio Code i Azure Data Studio, a także jako Custom Visual dla Power BI.

SandDance

Na tle innych rozwiązań tego typu SandDance wyróżnia to, że zamiast dwuwymiarowych wykresów słupkowych pokazuje każdy pojedynczy rekord zestawu danych (do 500 tys. rekordów). Każdy z nich reprezentowany jest przez znacznik, który może być kolorowany i organizowany na różne sposoby. Różne typy wizualizacji i układów są ze sobą powiązane, dlatego przejścia między nimi są płynnie animowane. Pozwala to prezentującemu wyjaśniać zestawy danych z różnych perspektyw i podpierać to odpowiednimi wizualizacjami.

SandDance obsługuje wizualizacje 2D i 3D, różnego typu wykresy oraz interaktywne filtrowanie danych. Był on wykorzystywany m.in. na keynote'ach PowerBI Summit i CEO Summit, a także pobrany przez ponad 300 tysięcy użytkowników. Został on stworzony przez grupę Visualization and Interactive Data Analysis (VIDA) podlegającą Microsoft Research. Teraz znajdziemy go również w GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/opensource/2019/10/10/microsoft-open-sources-sanddance-visual-data-exploration-tool/

Polecamy również w kategorii Open Source