Microsoft Planner wyposażony w kilka wyczekiwanych nowości

Microsoft Planner wyposażony w kilka wyczekiwanych nowości

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:59
05.02.2018
0 komentarzy
1085 wyświetleń

Microsoft Planner został dodany do pakietu aplikacji biurowych Office 365 w czerwcu 2016 roku jako nowe narzędzie do organizowania i planowania. Celem aplikacji jest "pozbycie się chaosu z pracy zespołowej". Cel ten uskuteczniany jest nadal, czego dowodzi ogłoszona dziś aktualizacja zawierająca nowości, o które prosili użytkownicy forum Planner UserVoice. Dadzą one ulepszony wgląd w harmonogramy projektów, pozwolą grupować i filtrować zadania, otrzymywać powiadomienia o zbliżających się deadline'ach i publikować zadania w kalendarzu Outlook.

Microsoft Planner Office 365

"Zespoły i osoby polegają na Microsoft Planner, by zorganizować się szybko, pracować wspólnie bezwysiłkowo i nadawać na tych samych falach - niezależnie, jak duży lub mały jest projekt" - rozpoczyna Microsoft, ogłaszając cztery nowe funkcje dla aplikacji. Zobaczmy, na czym dokładnie polegać mają te nowości.

  • Widok Harmonogramu: w widoku tym możemy prześledzić deadline'y, planować z wyprzedzeniem i sprawdzać statusy projektów wraz z informacjami o tym, jak jest w nich nasza rola. Ponadto widok Harmonogramu tygodniowego/miesięcznego pozwala na planowanie ze wsparciem dla metody przeciągnij-i-upuść.
  • Opcje filtrowania i grupowania: za pomocą opcji Filtrowanie i Grupuj według w Microsoft Planner możemy dość sprawnie zyskać wgląd w nasze zadania, przefiltrować je według terminu wykonania, etykiety lub przypisanych osób, a także zobaczyć je zgrupowane według przedziału, przypisania, postępów, daty ukończenia i etykiet.
  • Powiadomienia o terminach wykonania: możemy włączyć opcję wysyłania nam cotygodniowych powiadomień na maila, w których znajdziemy podsumowanie zadań, których termin wykonania mija w najbliższym tygodniu.
  • Wsparcie dla kalendarza: opcja ta dotrze do Microsoft Planner niebawem. Wsparcie dla formatu iCalendar pozwoli ulepszyć planowanie i podejmowanie decyzji związanych z zarządzaniem czasem poprzez publikowanie zadań w kalendarzu. Dodając zadania do Kalendarza w Outlook będziemy je mieli zawsze pod ręką.

Pierwsze trzy nowości są już dostępne w Microsoft Planner i można z nich korzystać, wchodząc na witrynę aplikacji. Ostatnia nowość związana z Kalendarzem pojawić ma się w Plannerze już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2018/02/05/conquer-time-with-new-features-in-microsoft-planner/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor