Microsoft Planner w końcu na smartfonach!

Microsoft Planner w końcu na smartfonach!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:22
19.05.2017
0 komentarzy
1328 wyświetleń

Od pewnego czasu gigant z Redmond stara się podnieść jakość oferowanych przez siebie rozwiązań, zwłaszcza w segmencie optymalizacji czasu pracy. Dowodem tego jest chociażby niezwykle udana aplikacja Microsoft Planner. Służy ona między innymi do planowania zadań w grupach, prostego przydzielania zadań, czy też współdzielenia plików. Nie zabrakło również wbudowanego czatu do komunikacji pomiędzy użytkownikami. Niestety, borykał się ona z pewną bolączką: mianowicie, dostępny był wyłącznie na komputerach, co wyraźnie zmniejszało jego przydatność.

Niemal rok temu Microsoft zapowiedział, że planuje wydać również aplikację w wersji mobilnej. W dniu wczorajszym w końcu nadszedł ten dzień, gdy Planner został udostępniony w wersji na iPhone. Oczywiście planowane są również odpowiedniki przeznaczone na Androida oraz mobilną odsłonę Windows 10, jednak w tym przypadku żadne daty nie zostały podane. Pomijając już samo wydanie aplikacji na iOS, została ona wzbogacona o nową funkcję, umożliwiającą wyświetlenie wszystkich zadań przydzielonych do użytkownika, oraz łatwą zmianę ich statusu z tego poziomu.

Tak właśnie wygląda Planner w wersji mobilnej

Ukazanie się Plannera na iPhone to z pewnością duży krok naprzód dla tej aplikacji, bowiem dzięki temu nie jest już w takim stopniu ograniczona (użytkownik mógł z niej korzystać dotychczas jedynie w domu/biurze, bądź na laptopie). Jeżeli odbiór przez użytkowników będzie pozytywny, spodziewać możemy się przyśpieszenia rozwoju tejże aplikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-planner-lands-on-phones-starting-off-with-the-iphone/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor