Menu kategorii
Microsoft Office Word 2003

Microsoft Office Word 2003

 Microsoft
Microsoft
00:00
01.01.2005
91651 wyświetlenie
Program Word 2003, najnowsza wersja najpopularniejszego edytora tekstów, opracowano z uwzględnieniem doświadczeń i opinii użytkowników w celu dostarczenia nowatorskich rozwiązań, które mogą służyć tworzeniu atrakcyjnych dokumentów i ułatwieniu współpracy z innymi użytkownikami.

Zrzut ekranowy programu Word 2003. Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Lepsze przekazywanie i udostępnianie informacji

Można szybko i efektywnie komunikować się z innymi — wewnętrznie i między organizacjami.

 • Lepsza współpraca. Dokumenty programu Word 2003 można zapisywać w udostępnionych obszarach roboczych, w których inni członkowie zespołu będą mogli uzyskiwać ich najnowsze wersje, ewidencjonować i wyewidencjonowywać dokumenty, a nawet zapisywać listy zadań, pokrewne dokumenty, łącza i listy członków. Udostępnione obszary robocze wymagają systemu Microsoft Windows® Server™ 2003 z programem Microsoft Windows SharePoint™ Services.
 • Kontrola dystrybucji poufnych dokumentów. Aby chronić zasoby swojej firmy, można uniemożliwić odbiorcom przesyłanie dalej, kopiowanie i drukowanie ważnych dokumentów przy użyciu funkcji Zarządzanie prawami do informacji (Information Rights Management, IRM). Można nawet określić datę wygaśnięcia wiadomości, po której wiadomości tej nie będzie można wyświetlać ani zmieniać. Funkcja Zarządzanie prawami do informacji wymaga systemu Windows Server 2003 z programem Microsoft Windows Rights Management Services (RMS).
  Uwaga: Program Word pakietu Microsoft Office Professional Edition 2003 pozwala tworzyć dokumenty chronione za pomocą funkcji Zarządzanie prawami do informacji oraz przyznawać innym użytkownikom uprawnienia do uzyskiwania dostępu do dokumentów i modyfikowania ich. Można również stosować szablony zasad do własnych dokumentów chronionych za pomocą funkcji Zarządzanie prawami do informacji. Użytkownicy pakietu Microsoft Office Standard Edition 2003 mogą odczytywać dokumenty chronione za pomocą funkcji Zarządzanie prawami do informacji; mogą je też modyfikować, o ile mają stosowne uprawnienia.
 • Współpraca z poczuciem bezpieczeństwa. Można wyznaczyć części dokumentu do zmodyfikowania przez określone osoby, zyskując lepszą ochronę sposobu edycji dokumentu oraz ograniczając liczbę odbieranych sprzecznych komentarzy. Można nawet uniemożliwić recenzentom wprowadzanie zmian, dopóki nie włączą znaczników poprawek, lub ustawić cały dokument jako tylko do odczytu z udostępnieniem jego kluczowych części do modyfikacji tylko przez określone osoby. Chronić można też formatowanie i styl dokumentu.
 • Łatwiejsze przeglądanie komentarzy i poprawek. Udoskonalenia funkcji adiustacyjnych programu Word 2003 poprawiają widoczność komentarzy oraz usprawniają śledzenie i scalanie zmian oraz czytanie komentarzy.
 • • Błyskawiczna komunikacja z innymi użytkownikami. Nie trzeba już opuszczać programu Word w celu sprawdzenia, czy kontakt wiadomości błyskawicznych jest w trybie online - program Word 2003 udostępnia funkcje wiadomości błyskawicznych, a nawet pozwala inicjować konwersacje wiadomości błyskawicznych.
 • Praca mobilna. Dysponując komputerem Tablet PC, można opatrywać dokumenty programu Word adnotacjami pisanymi ręcznie za pomocą urządzenia wejściowego typu pióro. Adnotacjami można opatrywać dokumenty przeznaczone do użytku własnego, na przykład do sporządzania notatek lub do wysłania innemu użytkownikowi.

Przechwytywanie i ponowne wykorzystywanie informacji

Wprowadzanie informacji do dokumentów umożliwia uzyskiwanie informacji na czas oraz podejmowanie trafnych decyzji.

 • Tworzenie rozwiązań organizacyjnych z użyciem języka XML. Program Word 2003 obsługuje zarówno format plików Extensible Markup Language (XML), jak i schematy niestandardowe, stanowiące podstawę do budowania rozwiązań problemów biznesowych, takich jak raportowanie danych, publikowanie i wysyłanie danych do procesów biznesowych.
 • Interakcja z systemami przedsiębiorstwa. Pliki XML można zapisywać i otwierać w programie Word 2003 w celu zintegrowania ich z kluczowymi danymi organizacji. Deweloperzy mogą budować rozwiązania używające języka XML do interakcji z systemami przedsiębiorstwa za pośrednictwem okienka zadań w programie Word.
 • Dostosowywanie funkcji dzięki udoskonalonym tagom inteligentnym. Tagi inteligentne w programie Word 2003 są bardziej elastyczne. Można je kojarzyć z określoną zawartością i ustawiać wyświetlanie odpowiedniego tagu inteligentnego po wskazaniu skojarzonych z nim wyrazów.

Uzyskiwanie dostępu do dodatkowych zasobów zwiększających wydajność

Teraz można szybko znajdować informacje potrzebne w pracy.

 • Szybkie znajdowanie faktów. Zadania badawcze można wykonywać w programie Word. Okienko zadań badawczych w programie Word udostępnia elektroniczne słowniki i tezaurusy oraz witryny badawcze, które umożliwiają szybkie znajdowanie informacji i wykorzystywanie ich w dokumentach. Niektóre funkcje okienka zadań badawczych wymagają połączenia z Internetem.
 • Zyskanie przewagi w pracy. Zapraszamy do korzystania z zalet dostępnych w programie Word zasobów witryny Microsoft Office Online w sieci Web, takich jak profesjonalnie zaprojektowane szablony, dodatki i szkolenia online. Korzystanie z usługi Office Online wymaga połączenia z Internetem. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób Office Online może pomóc w lepszym korzystaniu z pakietu Microsoft Office System.
 • Znajdowanie potrzebnej pomocy. Okienka zadań Pierwsze kroki i Pomoc dają dostęp do systemu pomocy Microsoft Office Online Assistance. Artykuły dostępne na tych stronach są regularnie aktualizowane na podstawie pytań i problemów innych użytkowników. Niektóre funkcje tych okienek zadań wymagają połączenia z Internetem.
 • Wygodniejsze czytanie. Nowy widok Układ do odczytu ułatwia czytanie dokumentów. Optymalizuje on dokument pod kątem czytania na ekranie, wyświetlając np. większy rozmiar czcionki, krótsze wiersze i strony dokładnie dopasowane do ekranu. Czcionka Microsoft ClearType® zapewnia kształty liter łatwiejsze w czytaniu. Ponadto widok miniatur pozwala szybko uzyskiwać dostęp do określonych stron.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Microsoft Word 2003