Microsoft Office 365 zawita do rządu Stanów Zjednoczonych

Microsoft Office 365 zawita do rządu Stanów Zjednoczonych

 Krystian Kuś
Krystian Kuś
17:48
31.05.2012
0 komentarzy
1934 wyświetlenia

Firma Microsoft już wkrótce wdroży specjalny pakiet Office 365 przygotowywany z myślą o wdrożeniu go do instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych. Pakiet ma obsługiwać najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa.

Projektowany dla rządu amerykańskiego Office 365 będzie dział na zasadzie najnowszego serwisu „multi-tenant”, który będzie gromadził wszelkie dane w chmurze i obsługiwał wielu użytkowników jednocześnie. W pakiecie znajdą się wszystkie usługi, mające na celu sprawną wymianę danych i komunikację, dlatego nie zabraknie wśród nich, znanych z witryn Office 365, usług: Sharepoint, Exchange Online oraz Lync Online

Jak ogłosił na blogu Microsoftu wiceprezydent korporacji, Kirk Koenigsbauer, firma zdaje sobie sprawę z tego, że przeniesienie wszystkich danych do chmury może być dla placówek rządowych ryzykownym posunięciem, dlatego też zapewnia, że Microsoft zapewni swoim klientom usługi o najbardziej rygorystycznych standardach bezpieczeństwa i prywatności. Ponadto firma patrzy w przyszłość, zapowiadając wprowadzenie we wrześniu tego roku wsparcia dla protokołu IPv6.

Kirk Koenigsbauer patrzy optymistycznie w przyszłość i ma nadzieję, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy współpraca z rządem Stanów Zjednoczonych zaowocuje kolejnymi inicjatywami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.office.com/b/microsoft_office_365_blog/archive/2012/05/30/announcing-office-365-for-government-a-us-government-community-cloud.aspx?utm_source=twit

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor