Microsoft M12 zainwestował w fintechowy startup nsKnox

Microsoft M12 zainwestował w fintechowy startup nsKnox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:31
19.02.2019
371 wyświetlenie

Microsoft inwestował już wcześniej w co najmniej jeden startup fintechowy (na styku finansów i technologii informacyjnej). Tym razem inwestycja dotyczy startupu o nazwie nsKnox, łączącego fintech z bezpieczeństwem. Skupia się on na ochronie korporacyjnych systemów płatności przed wewnętrznymi zagrożeniami, cyberoszustwami i manipulacją danych.

nsKnox oferuje weryfikowaną w czasie rzeczywistym ochronę płatności i wykrywanie oszustw, zaprojektowaną przede wszystkim z myślą o zapobieganiu stratom finansowym z powodu nieuczciwych płatności. Microsoft poprzez swoją inwestycyjną gałąź M12 zainwestował w nsKnox w pierwszej turze finansowania, obejmującej w sumie 15 mln dolarów. Startup użyje tych funduszy, by rozszerzyć bazę klientów i dalej rozwijać platformę ochrony płatności.

Ewoluująca natura cyberprzestępczości nieustannie stanowi wyzwanie dla firm, które muszą wykrywać i radzić sobie z nieuczciwym zachowaniem, co kosztuje korporacje znaczące sumy pieniędzy każdego roku. Rozwiązanie płatności korporacyjnych nsKnox likwiduje krytyczny problem biznesowy na dużą skalę, oszczędza czas, pieniądze i ból głowy firm, które są rezultatem zagrożeń przez oszustwa. Mamy nadzieję, że staniemy się częścią przygody nsKnox, gdy wzrosną i się rozwiną.
– Lior Litwak, dyrektor M12, Microsoft

Zwłaszcza po tych ostatnich słowach szefa M12 można wnioskować, że Gigant z Redmond jest zainteresowany przejęciem technologii nsKnox w przyszłości. Trudno zliczyć startupy, które w swojej historii wykupił Microsoft. Wiele z nich bezpośrednio zasiliło produkty, takie jak Azure czy Office, a ich pracownicy stali się częścią firmy. Możliwe więc, że za jakiś czas Microsoft wysunie własną ofertę fintechową.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.prnewswire.com/il/news-releases/nsknox-raises-15m-led-by-viola-ventures--m12-microsofts-venture-fund-to-meet-growing-demand-for-corporate-payment-protection-300797780.html

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo