Microsoft Launcher pozwala rodzicom śledzić lokalizację i aktywność dziecka

Microsoft Launcher pozwala rodzicom śledzić lokalizację i aktywność dziecka

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:28
17.05.2018
1 komentarz
977 wyświetleń

Microsoft Launcher z miesiąca na miesiąc staje się coraz bogatszy w funkcje, a w najświeższym wydaniu dla użytkowników wersji beta zyskał funkcjonalność, którą możemy przyporządkować do kategorii kontroli rodzicielskiej. Daje to rodzicom możliwość wglądu nie tylko w aktywność w aplikacjach, ale też lokalizację dziecka. Poza tym parę nowości wpadło właśnie do ogólnodostępnej wersji Launchera.

Microsoft Launcher - Microsoft Family on Launcher

Użytkownicy wersji beta otrzymali właśnie aktualizację do wersji 4.10, której lista zmian sprowadza się do jednej w zasadzie funkcji zapewniającej opiekunom kontrolę nad tym, co robią ich pociechy. Funkcjonalność ta to Microsoft Family on Launcher. W opisie czytamy: "Rodzice z Launcherem mogą teraz przeglądać ostatnią znaną lokację i aktywność z aplikacji na telefonie dziecka z Androidem i uruchomionym Launcherem! Wymagany jest Android 4.4+ na urządzeniu rodzica i 5.0+ na urządzeniu dziecka". By funkcja zadziałała, konto Microsoft dziecka musi zostać dodane jako nasz członek rodziny.

Microsoft Launcher w wersji ogólnodostępnej otrzymał z kolei aktualizację do wersji 4.9. Na liście zmian widnieje kilka nowości:

  • Poprawiona logika importowania na ekranie domowym;
  • Sortowanie aplikacji alfabetycznie w folderach;
  • Wyświetlanie nazw aplikacji lub folderów w widoku zadokowanym;
  • Personalizacja gestu naciśnięcia przycisku Home na ekranie domowym;
  • Nowa opcja gestu, pozwalająca szybko zablokować ekran domowy.

Warto jeszcze nadmienić, że wersja 4.10 oznaczona jest teraz jako "phase 1", a to może oznaczać, że zyska jeszcze parę zmian, nim przejdzie do wydania stabilnego. Niestety w żadnej z aktualizacji nie znajdziemy funkcji związanych z Timeline (jeden Timeline dla wszystkich urządzeń), o których Microsoft mówił na minionej konferencji Build. Te jednak powinny się w Microsoft Launcher pojawić w najbliższych miesiącach, a może nawet tygodniach.

Jeśli chcecie sprawdzić nowe funkcje Microsoft Launcher w praktyce, możecie go pobrać wprost ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/parents-can-now-keep-tabs-on-their-kids-using-microsoft-launcher

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Hoffman 02:20 17.05.2018

    Czy Timeline jest takie ważne? Bardziej tęsknię za aplikacja na Windows 10 "Wiadomości", gdzie mogłem wysyłać SMSy z komputera. Bardzo wygodne. Potem zostało to zabrane i do dziś po mimo obietnic nie zrobione. Po co mi TimeLine jak nie oddali tego co zabrali?

Skomentuj

Autor