Microsoft Launcher na Androida doczekał się integracji z Cortaną

Microsoft Launcher na Androida doczekał się integracji z Cortaną

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:15
31.01.2018
2 komentarze
1264 wyświetlenia

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o ogólnodostępnej aktualizacji Microsoft Launcher do wersji 4.5, tymczasem aplikacja doczekała się nowej wersji beta 4.6, w której debiutuje długo wyczekiwana integracja z Cortana. Dzięki temu użytkownicy Androida będą mogli korzystać z podstawowych funkcji inteligentnej asystentki bez konieczności instalowania jej dedykowanej aplikacji. Launcher otrzymał też kilka innych usprawnień funkcjonalności.

Microsoft Launcher - Cortana na Androida

Użytkownicy launchera zobaczą teraz na ekranie głównym ikonę Cortany. Wystarczy ją stuknąć, a otworzy się interfejs asystentki z możliwością wydawania poleceń głosowych. Jest to jednak integracja na poziomie podstawowym, bez dostępu do Notesów Cortany i kilku innych opcji, takich jak choćby Cortana Skills, czyli umiejętności pochodzących od innych usług. By z nich korzystać, potrzebna już będzie samodzielna aplikacja Cortany na Androida. Oprócz ikony na ekranie głównym Cortana jest obecna w Microsoft Launcher także na jego liście aplikacji.

Integracja z cyfrową asystentką to nie jedyna nowość w wersji 4.6. Pełna lista zmian prezentuje się następująco:

 • Od teraz Cortana, twoja osobista cyfrowa asystentka, jest dostępna w Microsoft Launcher: używaj Cortany, by wykonywać połączenia, planować spotkania, zmieniać tło ekranu, kontynuować na PC lub czytać najświeższe nagłówki!
 • Udostępnianie Launchera poprzez NFC i kod QR;
 • Wsparcie dla języka arabskiego i pisma od prawej do lewej;
 • Integracja z Intune umożliwiająca zdalne wymazywanie danych;
 • Możliwość wyboru, jakie kontakty mają być wyświetlane na karcie People;
 • Opcja dokowania widżetów;
 • Możliwość przypinania wyszukanych aplikacji/kontaktów do ekranu głównego.

Na temat integracji Cortany z własnym launcherem Microsoftu mówiło się poważnie już przynajmniej od grudnia, kiedy to przy okazji zapowiedzi jej integracji z CM Launcherem Jordi Ribas z działu AI Products w Microsoft powiedział, że firma "spodziewa się integracji Cortany z kolejnymi aplikacjami i launcherami w przyszłości".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-updated-with-cortana-integration-for-beta-testers

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

 • Użytkownik lumii 15:40 01.02.2018

  Teraz Cortanę rozdają na prawo i lewo. A do własnego urządzenia i systemu (telefony Lumia) to nie chcieli jej dodać.

 • Krzysztof Sulikowski 16:00 01.02.2018

  Użytkowniku lumii, Cortana debiutowała jako asystentka w Windows Phone 8.1 ;) Microsoft jednak długo wstrzymywał się z jej ekspansją poza ekosystem Windows, podobnie jak później z przeglądarką Edge, a obie te aplikacje odniosły sukces na Androidzie i iPhonie...

Skomentuj

Autor