Microsoft Launcher ma już 1 milion aktywnych użytkowników

Microsoft Launcher ma już 1 milion aktywnych użytkowników

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:26
21.11.2017
2 komentarze
1285 wyświetleń

Według wielu osób wraz z telefonami wyposażonymi w Windows 10 Mobile wkład Microsoftu w urządzenia mobilne skończył się – nic jednak bardziej błędnego. Gigant bowiem nadal rozwija swoje rozwiązania dostępne na platformach konkurencyjnych firm, takich jak chociażby iOS czy Android. Doskonałym tego przykładem są rozmaite aplikacje pakietu Office i świeżo udostępniona testowa wersja przeglądarki Edge przeznaczonej do użytku na smartfonach. To jednak nie wszystko, bowiem okazuje się że launcher (forma interfejsu) stworzony przez Microsoft, czyli Microsoft Launcher (wcześniej Arrow Launcher) został w swojej obecnej wersji przyjęty przez użytkowników nadzwyczaj pozytywnie. Aby nie być w tym miejscu gołosłownym należy wspomnieć o tym, że aplikacja ta została pobrana już ponad 5 milionów razy (1 milion aktywnych użytkowników), zaś jej obecna ocena to 4,6/5. Jest to wyjątkowo dobry rezultat, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy fakt, że oficjalna premiera aplikacji miała miejsce nieco ponad miesiąc temu.

Microsoft Launcher

Czym jednak tak naprawdę jest launcher stworzony przez Microsoft? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – jest on rozwiązaniem sprawiającym, że interfejs naszego smartfona przypominać zacznie hybrydę Windows 10 Mobile z klasycznym Androidem. Oprócz kilku bardziej zaawansowanych funkcji oraz ekranu zawierającego kanały informacyjne, na uwagę zasługuje zwłaszcza funkcja Continue on PC. Dzięki jej zastosowaniu możemy przeglądać wykonane za pomocą telefonu zdjęcia na ekranie naszego komputera bez potrzeby ręcznego ich przesyłania. Dodatkowo, w podobny sposób funkcjonować będzie również przeglądanie stron WWW – za pomocą dosłownie kilku ruchów wyświetlimy je na PC, co przydatne powinno okazać się zwłaszcza dla osób żyjących w ciągłym ruchu. Jeśli nie znajdziemy czasu na przejrzenie danej strony czy zdjęcia od razu, nie powinno być problemu – odnośnik do nich można wysłać bezpośrednio do Centrum akcji komputera, dzięki czemu materiały podejrzeć można w dogodnej chwili.

Oczywiście aby skorzystać z Microsoft Launcher konieczne jest posiadanie konta Microsoft, które zalogowane musi być również na PC – przynajmniej jeśli zamierzamy używać funkcji Continue on PC. Sama aplikacja jest oczywiście dostępna do pobrania za darmo w serwisie Google Play. Warto przetestować najnowsze rozwiązanie tego typu wydane przez Microsoft, bowiem potrafi ono znacznie uprościć wiele czynności.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-launcher-reaches-one-million-active-users-was-the-1-trending-app-in-google-play-store-last-week

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Maciej Nosówka 09:42 21.11.2017

    Nie można pisać o premierze przed miesiącem w kontekście ilości użytkowników. Przecież większość z nich została użytkownikami Microsoft Launchera po aktualizacji Arrow.

  • Amadeusz Labuda 09:54 21.11.2017

    Nie każdy z użytkowników pobierze rozwiązanie które nie miało jeszcze swojej aktualizacji, bowiem często aplikacje tego pokroju okazują się wadliwe. Obecnie mamy już oficjalną wersję Microsoft Launcher, zaś liczby te odzwierciedlają stan całościowy - sporo osób załapało się na to rozwiązanie dopiero teraz, przy okazji wystawiając odpowiednią według siebie ocenę. Dla porównania wystarczy spojrzeć na Skype, który w pewnym momencie po dosłownie jednej aktualizacji został zbombardowany negatywnymi recenzjami zaniżającymi jego punktacje. Tak więc fakt niedawnej premiery (ukazania się wersji stabilnej) Microsoft Launcher jak najbardziej powiązać można z dobrym odbiorem przez userów.

Skomentuj

Autor