Microsoft HomeHub to nie konkurencja dla Amazon Echo?

Microsoft HomeHub to nie konkurencja dla Amazon Echo?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:36
23.11.2016
0 komentarzy
2267 wyświetleń

Kilka dni przed październikową konferencją Microsoft spodziewaliśmy się prezentacji rozwiązania o nazwie HomeHub. Miała to być fizyczna „postać” cyfrowej asystentki Cortany, sterowana za pomocą poleceń głosowych, analogicznych do znanych z urządzeń pracujących pod kontrolą Windows 10 i Windows 10 Mobile. Dodatkowe funkcje to rzekomo przechowywanie plików, takich jak dokumenty, muzyka czy filmy, oraz ich strumieniowanie. Teraz pojawiły się sugestie, że HomeHub wcale nie jest konkurencją dla Amazon Echo czy Google Home, a produktem z innej kategorii.

Wątpliwości co do kategorii, do której przynależeć ma Microsoft HomeHub, rozwiał wczorajszy tweet użytkownika WalkingCat (@h0x0d), który odnalazł fragment kodu z opisem oprogramowania. Możemy tam przeczytać, o funkcji "Family Desktop", która podobnie jak "funkcje rodzinne na waszych PC ułatwia wykonywanie typowych zadań bez konieczności logowania. Możecie także uzyskać szybki podgląd wszystkich rzeczy, których każdego dnia używa wasza rodzina, takich jak współdzielony kalendarz, listy, muzyka i nie tylko". HomeHub - jak sugeruje WalkingCat - nie będzie odrębnym produktem sprzętowym, a raczej zorientowaną na funkcje rodzinne aplikacją w Windows 10, prawdopodobnie o końcowej nazwie Family Desktop.

Z drugiej strony wciąż pojawiają się różnego typu doniesienia, mówiące o tworzonym sprzęcie, który miałby współpracować z oprogramowaniem Family Desktop. Urządzenia takiego spodziewaliśmy się po październikowej konferencji, jednak ta skupiła się na Surface Studio, Surface Dial, Surface Book i7 i Windows 10 Creators Update. Czy nowych funkcji rodzinnych/domowych należałoby więc wyczekiwać w ramach Redstone 3? To całkiem prawdopodobne. Jak wynika z harmonogramu Microsoft Windows and Devices Group w serwisie LinkedIn, firma od co najmniej 2014 roku pracuje nad specyficznym produktem, który "najpierw został wstrzymany w fazie pierwszego prototypu z powodów reorganizacji", a następnie jego "wydajność została poprawiona, a kluczowa koncepcja inteligentnego Home Hub została umieszczona w harmonogramie produktów Microsoft Windows and Devices Group". Dowiadujemy się też, że w pekińskim dziale Nokii, w Monachium i Redmond eksperci pracowali nad technologiami RF, przetwarzania sygnałów, audio, wyświetlaczami/dotykiem, aparatem, mechaniką, EMC, baterią i anteną. W efekcie tych prac miały powstać dwie koncepcje produktu: "jedną z nich jest inteligentny domowy Hub dalekiego zasięgu obsługiwany głosem, a drugą - platforma łączności IoT".

Trudno dziś o jasne dowody przemawiające za hardware'ową lub jedynie software'ową naturą HomeHub. Nie wynika to też z przeniesienia projektu do Windows and Devices Group, która łączy oba te obszary. Cóż, pozostaje jedynie czekać na kolejne doniesienia i być może także zdjęcia prototypowych rozwiązań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-home-hub-appears-windows-device-group-product-roadmap/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor