Microsoft Forms zaktualizowany, między innymi o 26 języków

Microsoft Forms zaktualizowany, między innymi o 26 języków

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:35
29.05.2017
0 komentarzy
1005 wyświetleń

Gigant z Redmond już od jakiegoś czasu prężnie rozwija swoje rozwiązania skierowane na rynek edukacyjny, niezależnie czy chodzi o sprzęt, czy też o oprogramowanie. Świetnie widać to, gdy spojrzymy na szybkość, z jaką aktualizowana jest edukacyjna wersja pakietu Office 365. Zawiera ona w sobie między innymi aplikację Microsoft Forms, umożliwiającą tworzenie niestandardowych quizów, ankiet, kwestionariuszy oraz podobnych formularzy.

Po ostatniej aktualizacji, która miała miejsce 24 maja, z pewnością stanie się to rozwiązaniem atrakcyjniejszym na tle konkurencji. Nie tylko bowiem przebudowano portal Microsoft Forms pod kątem przejrzystości, lecz również dodano do niego wygodną wyszukiwarkę, oraz obsługę czytania od prawej do lewej (hebrajski i arabski). Najistotniejszą jednak zmianą w najnowszej wersji jest zdecydowanie dodanie obsługi kolejnych 26 języków. Jest to wybitnie istotne, gdyż narzędzie te używane jest nie tylko przez nauczycieli, lecz również uczniów z różnych grup wiekowych (również młodszych). W chwili obecnej, Forms pochwalić się może obsługą aż 68 różnych języków!

Tak prezentuje się teraz Microsoft Forms

Wszysto wskazuje na to, że rozwiązania Microsoftu mogą stać się niedalekiej przyszłości wszechobecne w branży edukacyjnej. Już teraz nietrudno wyobrazić sobie, o ile nauka przy ich wykorzystaniu może być łatwiejsza i przyjemniejsza.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-forms-improvements-include-updated-portal-and-right-to-left-reading

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor