Microsoft Flow: 6 nowych serwisów i natychmiastowe uruchamianie przebiegów

Microsoft Flow: 6 nowych serwisów i natychmiastowe uruchamianie przebiegów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:47
22.12.2016
0 komentarzy
1826 wyświetleń

Microsoft Flow to usługa przedstawiona w kwietniu (w wersji preview) i udostępniona publicznie na początku listopada tego roku. Pozwala ona układać "przebiegi", czyli zautomatyzowane łańcuchy zadań dla predefiniowanych wydarzeń, zmian i akcji w wielu serwisach internetowych. Teraz do portfolio wspieranych usług dołączyło sześć nowych pozycji. Zaktualizowano też mechanizm uruchamiania przebiegów - od teraz nie trzeba czekać na zaplanowany w harmonogramie moment.

Przebiegi, które zaplanowano według harmonogramu (np. uruchamiane codziennie o danej godzinie), do tej pory były zależne od swoich terminów. Dzięki nowej aktualizacji nie jest to już obligatoryjne. Każdy zaplanowany przebieg można uruchomić w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia. Przykładowo, jeśli stworzyliśmy przebieg uruchamiany co godzinę, ale chcemy go przetestować już teraz, możemy go sprawdzić bez oczekiwania. Wystarczy udać się na listę przebiegów i z menu "..." wybrać opcję "Uruchom teraz".

Flow współpracuje z ponad 80 usługami, a w ostatniej aktualizacji pojawiło się sześć nowych:

  • Buffer - narzędzie do zarządzania w mediach społecznościowych dla marketingowców i agencji.
  • Google Contacts - Kontakty Google to książka adresowa online, zintegrowana m. in. z produktami Google.
  • Harvest - proste narzędzie pozwalające śledzić czas, jaki zespół spędził nad danym projektem lub zadaniem.
  • Medium - tętniąca życiem społeczność myślicieli, którym zależy na poprawie świata. Po zalogowaniu na koncie Medium możemy śledzić nowe publikacje, pisać własne i nie tylko.
  • MSN Weather - MSN Pogoda dostarcza najświeższych informacji pogodowych dostosowanych do naszej (lub innej dowolnej) lokalizacji.
  • Typeform - platforma do projektowania atrakcyjnych, wciągających i nastawionych na konwersację formularzy, quizów, sondaży i stron startowych online.

By zacząć korzystać z Microsoft Flow, najlepiej udać się na jego stronę. Możemy skorzystać z planu bezpłatnego (750 przebiegów na miesiąc) lub wypróbować za darmo jeden z planów płatnych. Microsoft Flow jest też częścią wielu edycji Dynamics 365 i Office 365 w wersjach Business i Enterprise.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://flow.microsoft.com/en-us/blog/run-now-and-six-more-services/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor