Microsoft Edge zyskał użytowników, IE nadal ich traci

Microsoft Edge zyskał użytowników, IE nadal ich traci

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:10
01.02.2017
0 komentarzy
1365 wyświetleń

Microsoft nieustannie pracuje nad udoskonalaniem swojej przeglądarki w Windows 10 i wygląda na to, że efekty okazały się owocne. Według najnowszych statystyk od NetMarketShare (z których wynika m.in., że Windows 10 znajduje się już na co czwartym PC na świecie) najnowsza przeglądarka Microsoft powoli zyskuje. Zdecydowanie traci z kolei Internet Explorer, który mimo to pozostaje drugą co do popularności przeglądarką na świecie.

Mimo wielu niewątpliwych zalet (ale i wad) Edge wciąż uchodzi za przeglądarkę niszową, a jej udziały na rynku są raczej niewielkie, choć systematycznie rosnące. W styczniu wyniosły one 5,48%, co oznacza mały wzrost względem grudnia (+0,15 pkt). Wynik ten jest też spowodowany tym, że Edge to przeglądarka ekskluzywna dla Windows 10, który znajduje się dopiero na 25% komputerów na świecie. Tym samym, jeśli chodzi o aktywnych użytkowników, przeglądarka zajmuje czwarte miejsce, a jedyny wspierający ja system - drugie.

Drugą przeglądarką od kwietnia zeszłego roku pozostaje Internet Explorer, którego udział ciągle spada i wynosi teraz 19,71% (spadek z 20,84% w grudniu). IE na drugie miejsce spadł, gdy w marcu ubiegłego roku jego słabnący trend (39,10%) skrzyżował się z Chrome (39,09%). Przeglądarka od Google od miesięcy ustawicznie zyskuje, podczas gdy inny ważny konkurent - Firefox - po paru miesiącach osłabienia znów powraca do stabilnych 11-12%.

Edge został od podstaw zaprojektowany jako następca Internet Explorera, który od momentu premiery Windows 10 został zepchnięty na boczny tor, a jego poprzednie wersje jedna po drugiej tracą wsparcie. Nowa przeglądarka nie zdołała jednak przysposobić sobie udziałów poprzednika, co zawdzięcza przede wszystkim sporym opóźnieniom we wprowadzaniu wyczekiwanych, typowo konsumenckich funkcji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://netmarketshare.com/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor