Microsoft Edge zainstalowany na Androidzie już ponad 5 milionów razy

Microsoft Edge zainstalowany na Androidzie już ponad 5 milionów razy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:04
24.06.2018
0 komentarzy
807 wyświetleń

Praktycznie przez dwa lata od premiery Windows 10 przeglądarka Edge była dla niego dostępna na wyłączność. Microsoft prowadził już ekspansję na platformach iOS i Android, ale z wyprowadzeniem Edge poza własny ekosystem zwlekał dość długo i... niepotrzebnie. Przeglądarka w ciągu dwóch miesięcy została pobrana milion razy. Teraz, po kolejnych sześciu miesiącach, liczba ta wzrosła pięciokrotnie, zdobywając nowy kamień milowy w sklepie Google Play.

Microsoft Edge na Androida

Microsoft Edge zaliczył na Androidzie względnie dobry wynik. Dlaczego względnie? Bo choć 5 milionów instalacji to całkiem sporo, to w porównaniu z aplikacjami Microsoft Word (>500 mln instalacji), Outlook, OneNote, OneDrive, PowerPoint i Excel (>100 mln) czy Xbox i Microsoft Launcher (>10 mln) kamień milowy przeglądarki nie jest tak okazały. Z drugiej strony Edge jest dostępny na Androidzie dopiero od kilku miesięcy i to nie dla wszystkich. Przykładowo, jeśli chcemy przeglądarkę zainstalować w systemie z polską wersją językową, musimy pobrać aplikację z pominięciem sklepu, dlatego też Google Play nie nalicza faktycznej liczby wszystkich instalacji, łącznie z tymi, które mają miejsce w regionach bez oficjalnego wsparcia Edge.

Microsoft Edge na Androida

Nie bez znaczenia jest też kontekst aplikacji i jej kategoria. Edge jako przeglądarka ma silną konkurencję w postaci Chrome (domyślnej przeglądarki od Google) i Mozilli Firefox. Nawet na platformie PC następca Internet Explorera nie może zdobyć udziału większego niż 5%. Każdy kamień milowy na tak obcej platformie (by nie powiedzieć - wrogim terenie) jak Android, jest więc dla Microsoftu powodem do świętowania, a dla nas kolejnym znakiem, że Microsoft wytrwale inwestuje w aplikacje na Androida. Jak natomiast radzi sobie Edge na iOS? Liczba instalacji nie jest znana, ale na chwilę obecną aplikacja znajduje się na 9 miejscu w kategorii Utilities, co jest wynikiem całkiem przyzwoitym.

Microsoft Edge jest dostępny do pobrania ze sklepu Google Play, aczkolwiek nie dla polskich użytkowników. Na szczęście brak wsparcia jest jednak tylko teoretyczny. Z naszych artykułów dowiecie się, jak zainstalować Microsoft Edge na Androidzie oraz jak ustawić Microsoft Edge jako domyślną przeglądarkę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.emmx

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor