Microsoft Edge z nowym rozszerzeniem Internet Download Manager

Microsoft Edge z nowym rozszerzeniem Internet Download Manager

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:24
19.12.2017
0 komentarzy
1429 wyświetleń

Zrzut ekranu, który widzicie poniżej, wydaje się być zrobiony w końcówce lat 90., ale w rzeczywistości jest całkiem świeży. Przedstawia on rozszerzenie Internet Download Manager, które można od teraz zainstalować w Microsoft Edge. Nie zostanie on wprawdzie królem balu, ale jeśli zależy Wam na wygodzie, szybkości i elastyczności zewnętrznego menedżera pobierania, z pewnością docenicie najnowsze rozszerzenie przeglądarki Microsoftu.

Internet Download Manager (IDM) jest popularnym narzędziem służącym do zwiększania prędkości pobierania nawet pięciokrotnie. Potrafi też wznowić i zaplanować pobieranie. Od zintegrowanego z przeglądarką doświadczenia pobierania wyróżnia go ponadto możliwość kompleksowego odzyskiwania po wystąpieniu błędu, możliwość wznowienia pobierania, a także ponowne rozpoczęcie pobierania, które zostało przerwane z powodu utraconego połączenia, problemów z siecią, wyłączenia komputera lub niespodziewanej przerwy w zasilaniu.

Internet Download Manager

Internet Download Manager jako rozszerzenie dla Microsoft Edge wymaga zainstalowania aplikacji desktopowej IDM. Moduł integracji dodaje do menu kontekstowego linków element "Download with IDM" i wyświetla panel "Download" usytuowany nad zawartość multimedialną osadzoną na stronie, dzięki czemu łatwiej jest pobrać pliki, które oficjalnie nie posiadają przycisku z linkiem.

Cóż, sposób, w jaki IDM rozszerza możliwości Edge, jeśli chodzi o pobieranie plików, wynagradza estetykę rodem z Windows 98 czy wczesnego Windows XP. IDM Integration Module pobrać można ze Sklepu Microsoft, zaś wymaganą wersję desktopową aplikacji - ze strony producenta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/not-pretty-internet-download-manager-extension-now-available-edge/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor