Microsoft Edge potraktuje baterię iPhone'a z taryfą ulgową

Microsoft Edge potraktuje baterię iPhone'a z taryfą ulgową

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:26
02.11.2017
0 komentarzy
1134 wyświetlenia

Microsoft Edge nie ma najłatwiejszego życia. Przeglądarka zadebiutowała w Windows 10, dla którego była dostępna na wyłączność, i do tej pory zdołała przysposobić sobie zaledwie 5% (według szacunków NetMarketShare) użytkowników PC. Po blisko dwóch latach od premiery Microsoft postanowił wreszcie skończyć z ekskluzywnym podejściem i podobnie jak wiele innych aplikacji wprowadził Edge na Androida i iOS. By jednak zdobyć przychylność klientów, przeglądarka musi czymś się wyróżniać. Microsoft sięgnął więc po sprawdzoną już w Edge zaletę, jaką jest ulgowe traktowanie baterii.

Po wejściu Edge na iOS na początku października przyszedł czas na pierwszą poważną aktualizację. Nowa wersja przeglądarki wprowadza sporo poprawek błędów i zwiększa wydajność, co wpłynąć ma na ogólne doświadczenie użytkowania. Najbardziej znacząca zmiana wiąże się jednak z żywotnością baterii, która dla użytkowników nowoczesnych smartfonów ma znaczenie wręcz krytyczne. Microsoft mówi, że użytkownicy zgłaszali problemy z nagrzewaniem się urządzenia w trakcie korzystania z Edge i w najnowszej aktualizacji zostało to naprawione. Poprawiono też obsługę gestów przeciągania w lewo/prawo, by zwiększyć niezawodność nawigacji wstecz/do przodu w przeglądarce.

Microsoft Edge na iOS i Androida

Przytoczmy teraz pełną listę zmian w nowej aktualizacji:

  • Optymalizacja zużycia baterii - niektórzy użytkownicy zgłaszali, że telefony nagrzewają się lub konsumują więcej baterii podczas używania Edge. Microsoft zajrzał do środka i dokonał paru optymalizacji. Edge powinien odtąd stać się mniej łasy na energię, jednakże Microsoft nadal liczy na feedback.
  • Poprawione przewijanie w lewo/prawo obsługujące nawigację w przeglądarce.
  • Dodano wsparcie dla akcji i rozszerzeń aktywności, takich jak udostępnianie stron, dodawanie notatek i zapisywanie stron w Pocket.
  • Poprawki wielu innych błędów.

Jako że Microsoft Edge na iPhone'a wciąż pozostaje w wersji Preview, aplikacja może nadal sprawiać problemy. Microsoft poinformował o znanych błędach związanych z integracją z PC, które oczekują na poprawki. Tymczasem aplikację w wersji poglądowej - zarówno na iPhone'a, jak i Androida - można przetestować, udając się na stronę Microsoft Edge Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-updated-battery-life-improvements-iphone/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor