Microsoft Edge na iPhone'a nie wymaga bycia Insiderem na PC

Microsoft Edge na iPhone'a nie wymaga bycia Insiderem na PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
10:40
09.10.2017
0 komentarzy
1028 wyświetleń

Jedną z najważniejszych zapowiedzi zeszłego tygodnia była ta dotycząca wprowadzenia Edge na iOS i Androida. Jako pierwsi nową przeglądarkę mobilną przetestować mogli użytkownicy iOS, korzystając z Apple TestFlight. Początkowo Edge iOS beta z uwagi na ograniczenia Apple App Store względem aplikacji beta był dostępny tylko dla Windows Insiderów. Wymóg został jednak zniesiony.

Użytkownicy iOS, którzy chcą przystąpić do programu Edge Browser Beta mogą się w nim zarejestrować używając imienia, nazwiska i Apple ID. Nie jest już wymagane bycie Insiderem - innymi słowy Edge jest już dostępny dla wszystkich posiadaczy iPhone'a. Po przesłaniu zgłoszenia użytkownicy powinni w ciągu 24 godzin otrzymać maila zwrotnego z dalszymi instrukcjami. Ogólną dostępność bety potwierdził Joe Belfiore z Microsoft, prosząc o "rozpowszechnianie wieści" [sic!] o inicjatywie firmy.

Microsoft postarał się zerwać z ograniczeniami z prostego powodu - aby dotrzeć ze swoim oprogramowaniem do możliwie najszerszego grona odbiorców. Belfiore zauważył, że Edge na iOS pomoże "setkom tysięcy" użytkowników Edge na PC w bezproblemowym łączeniu doświadczeń między urządzeniami przy pomocy funkcji Continue on PC. Mobilna wersja przeglądarki zawiera też znane już dobrze funkcje, takie jak Ulubione, Do przeczytania, Widok do czytania etc.

Edge na iOS znajduje się w bardzo wczesnej fazie beta i nie obsługuje np. iPadów i niektórych funkcji. Dostępny jest też tylko jeden język - US-English. Nowe wersje językowe i funkcje mają zostać dodane w niedalekiej przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-has-made-edge-beta-available-for-all-iphone-users

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor