Microsoft Edge na iPada już prawie gotowy. Testy beta startują w lutym

Microsoft Edge na iPada już prawie gotowy. Testy beta startują w lutym

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:11
30.01.2018
0 komentarzy
1144 wyświetlenia

Microsoft z pewnością nie żałuje przeportowania Edge na iOS i Androida. Dawniej dostępna na wyłączność dla Windows 10 przeglądarka ma na Androidzie ponad milion pobrań, a użytkownicy iPhone'a zapewnili jej miejsce w pierwszej piątce aplikacji narzędziowych. Mimo wyjścia z fazy beta Edge na iOS do tej pory jest nieosiągalny dla iPadów. Na początku lutego ma się to zmienić. Edge jest już bowiem bliski wydania jako beta.

Microsoft Edge iPad

O braku kompatybilności mobilnej przeglądarki z tabletami Apple'a wiadomo było od samego początku. Ze strony Microsoft nie było też do tej pory żadnych przesłanek, że ma się to zmienić. Wygląda tymczasem na to, że prace nad Edge dla nieco większego kuzyna iPhone'a trwają od miesięcy, a wyniki są na tyle zadowalające, że Microsoft zdecyduje się wypuścić wersję beta już w lutym. Potwierdzenie nadchodzi z pierwszej ręki.

Na pytanie o iPada odpowiedział Sean Lyndersay, program manager przeglądarki Edge: "Cii, nie mów nikomu, ale wersja na iPada jest w fazie wewnętrznych testów i wygląda świetnie. Jej wypieczenie jeszcze trochę zajmie, dlatego zamierzamy ją wypuścić dla użytkowników TestFlight na początku przyszłego miesiąca i zdobyć od nich nieco feedbacku, zanim uczynimy ją szeroko dostępną. Dziękujemy za używanie Edge!". Zamknięte testy beta potrwają zapewne przez następnych kilka tygodni.

Microsoft Edge na iOS korzysta z natywnego silnika przeglądarki tej platformy, ale oferuje pakiet swoich autorskich rozwiązań, takich jak dostęp do zakładek Edge, synchronizacji haseł czy funkcji Kontynuuj na PC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/01/30/microsoft-edge-ipad-launching-next-month-beta/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor