Microsoft Edge na iOS zintegrowany z asystentką Siri

Microsoft Edge na iOS zintegrowany z asystentką Siri

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:58
10.10.2018
326 wyświetleń

Jeszcze nie tak dawno w reklamach Surface Microsoft wyśmiewał Siri na iPadach, a Apple szydził z "nudnego gościa w garniturze", będącego uosobieniem peceta. Czasy się zmieniły i nawet wzajemna antypatia obu gigantów nie przeszkodziła w wydaniu iTunes w Microsoft Store ani integracji przeglądarki Edge z cyfrową asystentką Apple'a. Na tym jednak nie koniec.

Pierwsze koty za płoty! Microsoft Edge, debiutując na iOS i Androidzie, nie był zbytnio zintegrowany z tymi systemami, ale z biegiem czasu zaczęło się to zmieniać. Przykładowo w czerwcu tego roku Edge zyskał wsparcie dla dzielenia ekranu na iOS. Rozwój przeglądarki trwa dalej i w nowej wersji testowej 42.6.1 dodano szereg innych ciekawych funkcji. Co dokładnie wprowadza aktualizacja?

  • Przede wszystkim możemy teraz otwierać przeglądarkę Edge bezpośrednio z ekranu blokady za pomocą skrótów Siri.
  • Kiedy otworzymy ponownie Edge, możemy teraz wybrać, czy chcemy kontynuować pracę w miejscu, gdzie zostawiliśmy ją w ostatniej sesji, czy też zacząć z czystą kartą.
  • Microsoft Edge w postaci widżetu pojawia się w widoku Dzisiaj. Z tego miejsca możemy przejść do szybkich akcji i najważniejszych witryn.
  • Korzystając z przeglądarki, możemy również przytrzymać przyciski w dolnym pasku, aby zobaczyć szybkie akcje.

Aby testować nową wersję Edge, należy przejść do aplikacji TestFlight na iOS i zaktualizować aplikację Edge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/windows/microsoft-edge-mobile

Polecamy również w kategorii Edge