Microsoft Edge na Androida opuścił już fazę beta

Microsoft Edge na Androida opuścił już fazę beta

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:34
29.11.2017
0 komentarzy
1234 wyświetlenia

Po blisko półtora miesiąca od umieszczenia w sklepie Google Play przeglądarka Microsoft Edge na Androida ostatecznie wyszła z fazy beta. Wiadomość pojawiła się dzień po dodaniu ciemnej kompozycji i wsparcia dla synchronizacji haseł, która stała się też udziałem wersji na iOS. Pełna wersja aplikacji to 1.0.0.1267.

Według raportów kilku sprawdzonych portali (w tym m.in. AndroidPolice) po wejściu na stronę przeglądarki w sklepie Google Play zauważymy zniknięcie wszelkich wzmianek wskazujących na fazę beta, niemniej jednak w polskojęzycznym wydaniu aplikacja wciąż nosi nazwę Microsoft Edge Preview, przy czym numer wersji do faktycznie najnowszy 1.0.0.1267 z dnia 29 listopada 2017. Tłumaczy się to tym, że Microsoft nie wystosował jeszcze oficjalnego ogłoszenia ogólnej dostępności (general availability) aplikacji, stąd też niezmieniona nazwa.

Microsoft Edge na Androida - pełna wersja

Gdy twórcy przeglądarki postanowili zerwać z łatką ekskluzywności, wycelowali oczywiście w dwie najczęściej używane platformy mobilne, czyli Androida i iOS. Gdy pierwsza z nich doczekała się już pełnej wersji, użytkownikom iPhone'ów nadal pozostaje tylko zamknięty program preview dostępny za pośrednictwem aplikacji Apple TestFlight. Nie jest jeszcze jasne, kiedy wersja na iOS doczeka się pełnego wydania i dostępności w Apple App Store, choć zakłada się, że nastąpi to szybciej, niż można przypuszczać.

Aktualną wersję aplikacji można oczywiście pobrać ze sklepu Google Play. Zachęcamy też do lektury naszego testu jednej z kluczowych funkcjonalności w Edge, jaką jest Kontynuuowanie pracy z telefonu z systemem Android w komputerze.

Aktualizacja 30.11.2017: według danych ze sklepu Google Play aplikacja Microsoft Edge ma już ponad pół miliona pobrań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.androidpolice.com/2017/11/29/microsoft-edge-beta-play-store/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor