Microsoft Band 2 na nowych grafikach poglądowych. Zapowiedź 6 października?

Microsoft Band 2 na nowych grafikach poglądowych. Zapowiedź 6 października?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:17
21.09.2015
0 komentarzy
1792 wyświetlenia

Jak zapewne pamiętacie, 6 października Microsoft będzie gospodarzem konferencji, poświęconej nowym urządzeniom z Windows 10. Jedną z prezentowanych nowości może być opaska Microsoft Band 2. Do sieci wyciekły grafiki poglądowe urządzenia typu wearable wraz z jego domniemaną specyfikacją. Rzućmy na nie okiem.

Pierwsza wersja opaski Band weszła na rynek urządzeń ubieralnych pod koniec 2014 r. Wiosną tego roku pojawiły się pierwsze plotki na temat następcy opaski w wersji 1, które szybko zostały potwierdzone przez Microsoft. Firma zakończyła produkcję pierwszej wersji, traktowanej przez niektórych jako eksperyment. Wielu sądzi, że Band 2 będzie już bardziej dopracowanym produktem. W niewielkiej opasce, kształtem przypominającej zegarek elektroniczny, znajdzie się najprawdopodobniej cały zestaw zaawansowanych czujników:

  • Miernik pulsu
  • Akcelerometr/Żyroskop
  • GPS
  • Mikrofon
  • Czujnik światła
  • Czujniki galwanicznej reakcji skóry (GSR)
  • Czujnik UV

Jak utrzymują źródła wycieku, urządzenie o nazwie kodowej 'Envoy' zostanie wyposażone w zakrzywiony wyświetlacz, który zażegna problem z brakiem elastyczności w pierwszej odsłonie opaski Band. Dość istotnie zmienił się też design: metalowe wykończenie przedniego panelu, dwa boczne przyciski funkcjonalne i umiejscowienie baterii pod wyświetlaczem to tylko niektóre nowości. Nieoficjalnie mówi się, że Microsoft testuje wewnętrznie Band 2 od wielu miesięcy. Efekty tej pracy zostaną nam najwyraźniej przedstawione na konferencji 6 października.

Czy opaska Band 2 będzie dostępna w naszym kraju? Na to się nie zanosi. Microsoft przyznał, że nie będzie prowadził oficjalnej dystrybucji urządzenia na rynku polskim. Klienci będą je jednak mogli kupić od sprzedawców zewnętrznych lub sprowadzić zza granicy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/alleged-renders-of-microsoft-band-2-leak-ahead-of-launch

Polecamy również w kategorii Band

Komentarze

Skomentuj

Autor