Microsoft Azure otrzymał nowe certyfikaty

Microsoft Azure otrzymał nowe certyfikaty

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:28
31.07.2017
0 komentarzy
1044 wyświetlenia

Microsoft ogłosił, że zakończono już kolejne testy wykonywane przez niezależne firmy trzecie na platformie chmurowej Azure. W wyniku tego, rozwiązanie giganta uzyskało certyfikat ISO i Cloud Security Alliance (CSA), dzięki czemu jeszcze szerszy zakres użytkowników może bezproblemowo wykorzystywać platformę Azure.

Platforma Azure odznaczona nowymi certyfikatami

W maju tego roku gigant z Redmond mógł się już pochwalić otrzymaniem certyfikatu 9001:2015 dla Azure. Tym razem do portfolio platformy dołączyły dwa kolejne odznaczenia:

  • ISO 20000-1:2011
  • - podkreśla zaangażowanie Azure w dostarczaniu klientom wysokiej jakości usługi IT oraz demonstruje zdolność platformy do monitorowania, pomiaru i usprawniania procesów zarządzania usługą,
  • CSA STAR
  • - certyfikat ten obejmuje rygorystyczną, niezależną ocenę postawy bezpieczeństwa dostawcy rozwiązania chmury, która łączy w sobie certyfikat ISO 27001 z kryteriami określonymi w CSA Cloud Controls Matrix. Azure utrzymuje najwyższe możliwe odznaczenie Gold Award za dojrzałe zdolności przypisane do CSA Star Certyfication, które jest dostępne w chmurze Azure Government.

Microsoft podkreśla również, że niedawno Azure uzyskał certyfikat ISO 27001 i ISO 27018, obejmujący 61 usług skierowanych do odbiorców w zakresie audytu, umożliwiającego swoim klientom opracowywanie aplikacji chmury zgodnych z ISO wraz z zapewnieniem kompleksowej obsługi platformy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-azure-achieves-new-set-iso-csa-certifications/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor