Microsoft 365 otrzymuje kilka nowych funkcji

Microsoft 365 otrzymuje kilka nowych funkcji

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:01
30.04.2018
1264 wyświetlenia

Przy okazji wydania April 2018 Update dla systemu Windows 10 Microsoft postanowił wydać aktualizację usługi Microsoft 365. Aktualizacja dotyczy usprawnień panelu zarządzania usługą, rozwiązań dla pracowników niskiego szczebla, ograniczenia kosztów zarządzania urządzeniami, narzędzi konfiguracji komputerów oraz lepszej integracji z pakietem Office 365.

Microsoft 365 otrzymuje nowe aktualizacje

Usługa Microsoft 365 została pokazana światu blisko rok temu. Microsoft 365 skierowany jest przede wszystkim do użytkowników biznesowych, którzy nie do końca orientują się w skomplikowanym systemie licencjonowania Microsoftu, a chcą korzystać z systemu Windows 10, pakietu Office 365 i dodatkowych usług bezpieczeństwa w postaci Enterprise Mobility + Security (EMS). Microsoft 365 ma być również bardzo prosty w obsłudze i nie zmuszać przedsiębiorców do korzystania z wiedzy dodatkowych specjalistów IT.

Najważniejsza zmiana to wprowadzenie dwóch nowych funkcji do pulpitu administracyjnego. Pierwsza to optymalizacja dostarczania, która umożliwi ograniczenie wykorzystania przepustowości sieci podczas pobierania aktualizacji systemu przy użyciu lokalnej sieci firmowej, przez co pakiety będą pobierane na jedno urządzenie w klasyczny sposób, a na następne urządzenia będą przekazywane lokalnie. Druga funkcja związana jest z April 2018 Update dla Windows 10, który w przypadku Microsoft 365 umożliwi monitorowanie wykorzystania zasobów za pośrednictwem usługi Windows Analytics.

Microsoft 365 otrzymuje nowe aktualizacje

Kolejna zmiana dotyczy rozwiązań dla pracowników niskiego szczebla i udostępnianych im terminali, działających na zasadzie kiosku. Ta aktualizacja wprowadza Kiosk Browser. Przeglądarka ma ułatwić pracownikom dostęp do bazy danych firmy, w szczególności zamówień czy zgłoszeń od klientów. Po kwietniowej aktualizacji Windows 10 urządzenia będą mogły być również konfigurowane w trybie S, co ma zapewnić wzrost bezpieczeństwa systemu.

Microsoft 365 otrzymuje nowe aktualizacje

Aktualizacja wprowadza w usłudze Windows AutoPilot, będącej już częścią Microsoft 365, nową witrynę zarządzania rejestracją urządzeń w organizacji. Możliwe będzie wprowadzanie zasad użytkowania, ustawień czy zdalnej instalacji oprogramowania w taki sposób, aby użytkownik otrzymujący urządzenie od razu mógł rozpocząć pracę.

Microsoft 365 otrzymuje nowe aktualizacje

Finalnie panel administracyjny Microsoft 365 został zintegrowany z panelem administracyjnym Office 365, co oznacza, że zarządzanie tymi usługami będzie możliwe z poziomu jednego miejsca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/04/27/making-it-simpler-with-a-modern-workplace/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365