Menedżer haseł 1Password gotowy do pracy z HoloLens

Menedżer haseł 1Password gotowy do pracy z HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:51
06.04.2016
0 komentarzy
1691 wyświetlenie

1Password uchodzi za jeden z najlepszych menedżerów haseł dla wielu systemów, pozwalając przechowywać wszystkie hasła użytkownika w jednym bezpiecznym miejscu. Jedyne, czego potrzebuje użytkownik, to hasło główne. Zaledwie tydzień po premierze HoloLens Developer Edition wydawca 1Password zapowiedział gotowość na udostępnienie nowej wersji z obsługą dedykowanych aplikacji HoloLens.

"Menedżer haseł numer jeden z 1 w swojej nazwie jest naturalnie pierwszym gotowym na Microsoft HoloLens. Pierwszym!" - ogłosił na Twitterze AgileBits Inc., wydawca 1Password. Ponadto ukazała się nowa wersja aplikacji oznaczona jako Windows 10 Beta 28. Poprawiono m.in. automatyczne łączenie po zakończonej sesji, wyszukiwanie po etykietach, menu ustawień, dostęp do zaawansowanych opcji i otwieranie logów w zewnętrznym oknie.

W czasach rosnącej roli Windows Hello z jego biometrycznymi sposobami logowania - skanowanie linii papilarnych, twarzy czy siatkówki oka - tradycyjne hasła tekstowe mogą uchodzić za mniej bezpieczne. Wydawca 1Password nie jest jednak co do tego przekonany, a do metod Windows Hello podchodzi z dozą sceptycyzmu: "Biometryczne [metody] są niezłe dla skrótów, ale nie możesz właściwie zmienić swoich danych biometrycznych w przypadku naruszenia". AgileBits potwierdził też możliwość wydania 1Password jako rozszerzenia do przeglądarki Edge, tym niemniej obecnie nie ma jeszcze konkretnej zapowiedzi.

Aplikację 1Password Beta pobierzemy bezpłatnie na Windows 10 ze Sklepu Windows. Aplikacja dla HoloLens nie jest jeszcze dostępna w Sklepie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/hololens-get-password-manager-support-1password-beta-app-also-updated

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor