Media Center niestabilne w Windows 10

Media Center niestabilne w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:49
13.10.2014
1 komentarz
3274 wyświetlenia

Na samym początku miesiąca, dzień po oficjalnej prezentacji Windows 10, Microsoft udostępnił wersję Technical Preview systemu. Zgodnie z zapowiedziami wersja poglądowa skupia się na funkcjonalnościach dla biznesu i przedsiębiorstw, tym samym brak wielu elementów, dedykowanych konsumentom.

Jedną z brakujących funkcjonalności jest bez wątpienia Windows Media Center. Niektórzy użytkownicy zdołali je 'przywrócić', korzystając z klucza, dołączonego do Windows 8.1. Niestety, taka ingerencja doprowadza do niestabilnej sytuacji w systemie, przed czym ostrzega Microsoft. Oryginalnie klucz może posłużyć do zakupu Media Center w Windows 8.1 Pro. Użycie go w Windows 10 sprawia, że system rozpoznaje sam siebie jako "Windows 8.1 Pro with Media Center". Dodatkowo wyświetla komunikat o braku aktywacji. Zastosowanie tej operacji uniemożliwia też dalsze aktualizowanie poglądowej wersji systemu.

Windows 10? Źródło: winfuture.de

"Przepraszamy, że nie zajęliśmy się tym przed uruchomieniem Tech Preview. Nie zamierzaliśmy dać możliwości użycia zakupionego klucza produktu w kompilacji poglądowej. Nie zalecamy dodawania Media Center do Windows 10 Technical Preview, jako że użycie zakupionego klucza uniemożliwi otrzymywanie aktualizacji i przyszłych kompilacji" - tłumaczy Microsoft. Użytkownicy, którzy już skorzystali z tricku, powinni ponownie zainstalować system z pliku .ISO.

Technical Preview zakończy cykl życia 15 kwietnia 2015 r. Do tego czasu ukazać się ma druga wersja poglądowa, prawdopodobnie o nazwie Consumer Preview. Prawdopodobny czas premiery to pierwszy kwartał nadchodzącego roku. Pełna wersja systemu ma ukazać się w połowie 2015 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-if-youre-using-the-technical-preview-dont-install-media-center

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • mk 18:42 13.10.2014

    Media Center powinno być aplikacją kafelkową. Mam nadzieję, że wraz z premierą 10-tki tak się wreszcie stanie.

Skomentuj

Autor