Mechanizm udostępniania rozgrywki z Xbox One zostanie niebawem uproszczony

Mechanizm udostępniania rozgrywki z Xbox One zostanie niebawem uproszczony

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:55
24.11.2017
0 komentarzy
1072 wyświetlenia

Ostatnie lata przyniosły ogromne zmiany nie tylko w kwestii technologii, lecz również samego jej wykorzystania. Doskonałym tego przykładem są gry komputerowe, które na drodze swojej ewolucji przeszły ogromne przeobrażenia. Wystarczy spojrzeć na powiązany z nimi rynek – niegdyś tytuły tworzone z myślą o grze wieloosobowej policzyć można było na placach jednej ręki drwala, dziś zaś twórcy bombardują nas setkami tego pokroju produkcji rocznie. Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta, mianowicie dostęp do szybkiego łącza stał się rzeczą powszechną, zaś jak wiadomo, gra ze znajomymi bywa o wiele przyjemniejsza i dostarcza tematów do dalszych rozmów w pracy czy też w szkole. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze staje się również dzielenie się nagraniami i zrzutami ekranowymi z sesji z ulubionymi tytułami. Spowodowane jest to głównie tym, że materiały te obejrzeć mogą również ci, którzy nie grali z nami w chwili gdy wyszło nam jakieś epickie zagranie bądź pokonaliśmy wyjątkowo trudnego przeciwnika. Niestety w kwestii dzielenia się tego typu zawartością Xbox One pozostaje nieco w tyle za swoją konkurencją, co niebawem jednak ulec ma zmianie.

Interfejs Xbox One

Obecna generacja konsol nie odbiega już tak bardzo od możliwości komputerów, jak miało to miejsce niegdyś. Przykładem tego może być chociażby fakt, że zrobienie podczas gry zrzutu ekranowego nie stanowi już zbyt dużego problemu, niezależnie czy mowa o Xbox One, PlayStation 4 czy Nintendo Switch – dla kontrastu w przypadku PlayStation 3 konieczne było zwykle posiadanie dosyć drogiego urządzenia zewnętrznego przechwytującego obraz. Niestety, w zestawieniu z konkurencją Xbox One wypada w tym aspekcie nieco blado, bowiem czynność ta w jego przypadku wymaga więcej czasu oraz wiąże się z przejściem przez wiele ekranów menu. Na szczęście niebawem ulegnie to zmianie, bowiem jak wynika z tweedów zamieszczonych przez Mike Yabrre oraz Jasona Beaumonta gigant pracuje już nad usprawnieniem całej procedury.

Niestety, nie wiadomo na jakim etapie znajdują się obecnie prace, jednak ich wyniki poznamy prawdopodobnie już niebawem – w gruncie rzeczy konieczne są jedynie zmiany w interfejsie, nie zaś zaimplementowanie zupełnie nowego mechanizmu. Oczywiście nowe rozwiązanie trafi w pierwszej kolejności do uczestników programu testowego, dzięki czemu do rąk zwykłych graczy trafi już w swojej dopracowanej formie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-wants-revamp-gameplay-sharing-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor