Masz starszą wersję Windows 10? Nie dołączysz do programu Insider

Masz starszą wersję Windows 10? Nie dołączysz do programu Insider

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:28
23.02.2018
0 komentarzy
1261 wyświetlenie

Program Windows Insider ma na celu testowanie nadchodzących wersji systemu Windows 10. Pomoc członków programu jest nieoceniona i znacznie ułatwia wyłapywanie nie tylko tych krytycznych, ale również tych mniejszych lecz czasem bardzo irytujących błędów. Te najbardziej oczekiwane aktualizacje testowe spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem i do testów chce przyłączyć się wiele osób.

Insider zablokowany dla starszych wersji Windows 10

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować działanie procesu testowania Microsoft postanowił ograniczyć dostępność do programu tylko do nowszych wersji systemu. Blokując możliwość dołączenia do programu Insider kompilacjom starszym niż 1703. Tak duży przeskok między wersjami powodował sporo problemów a ich identyfikacja i usunięcie zabierały cenny czas i zasoby. Na blogu Microsoftu Jason Howard ogłosił:

W celu zmniejszenia ilości ścieżek aktualizacji, które obecnie wspieramy w programie Windows Insider, starsze wersje systemu Windows 10 nie będą wspierane przez program. Dołączyć do niego będzie można jedynie z jednej z nowszych wersji systemu. Takie działania pomogą nam uprościć testową architekturę i utrzymać w niej porządek obniżając prawdopodobieństwo wystąpienia błędów w procesie aktualizacji.

Nie będzie to mieć żadnego wpływu na normalnych użytkowników Windows 10, jednak jeśli będą chcieli przystąpić do programu, będą musieli zadbać o odpowiednią aktualność systemu. Więc jeśli nie posiadacie jeszcze minimum wersji 1703, powinniście skorzystać z Asystenta aktualizacji. Będzie to konieczne jeśli chcecie na przykład przetestować udostępnioną niedawno pierwszą kompilację Redstone 5.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-will-no-longer-allow-users-older-windows-10-builds-windows-insider-program/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor