Mamy dowód na istnienie Cortany w Windows 9?

Mamy dowód na istnienie Cortany w Windows 9?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:26
19.09.2014
0 komentarzy
2534 wyświetlenia

W połowie lipca pojawiły się doniesienia, jakoby Cortana po raz pierwszy miała opuścić platformę mobilną i przenieść się do desktopowej edycji Windows. Dzięki wyciekłym niedawno zrzutom ekranu udało się ustalić, jak może wyglądać inteligentna asystentka użytkownika w Windows 9.

Wszystko to za sprawą sporych rozmiarów galerii, przedstawiającej poglądową wersję Windows 9. Niestety, jest to jeszcze wczesna kompilacja nadchodzącego systemu, którą Microsoft wysłał do wybranych partnerów. Dlatego też część funkcjonalności została okrojona do minimum lub jest po prostu niedostępna. Na kilku zrzutach ekranu widzimy jednak zintegrowane z interfejsem systemu funkcje, które nad wyraz przypominają te, znane z Windows Phone 8.1.

Windows 9

Jak więc działa Cortana w Windows 9? Na ten moment Cortana jest prostą aplikacją, pojawiającą się tam, gdzie istnieje pole tekstowe, odpowiedzialne za wyszukiwanie lub zadanie pytania. Istnieje także możliwość integracji głosowej, znanej z Windows Phone. Jednak w odróżnieniu od doświadczenia mobilnego, Cortana w Windows 9 nie będzie aplikacją pełnoekranową, a przynajmniej nie jest nią w dostępnym dla wybranych buildzie systemu. Niewykluczone jednak, że Microsoft pokusi się o wersję Modern UI w trybie pełnoekranowym, zdolnym jednak do ujęcia w ramy okienka.

Jak donoszą źródła, Cortana jako aplikacja wygląda podobnie, jak w przypadku Windows Phone 8.1, lecz zajmuje jedynie 25% obszaru ekranu. Jeśli chodzi o design Cortana znajduje się w centrum, a charakterystyczne, okrągłe i animowane logo asystentki przypomina te, znane z wersji mobilnej. Niestety, pokazanie tego na zrzutach ekranu było dla partnerów zapewne zbyt ryzykowne, jako że Windows 9 chroniony jest szeregiem zabezpieczeń, utrudniających wycieki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-9-more-evidence-of-cortana-shows-up

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor