Majowe nowości w Microsoft Teams

Majowe nowości w Microsoft Teams

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:30
04.05.2018
0 komentarzy
1345 wyświetleń

Sporo nowości trafiło właśnie do aplikacji Teams. Teraz komunikacja jest jeszcze skuteczniejsza i wygodniejsza dzięki paru nowym funkcjom. Microsoft wie, że komunikacja musi być możliwie najprostsza i nie może zakłócać innych czynności, które wykonujemy na komputerze, zwłaszcza tych wymagających skupienia. Ulepszono też znacznie zarządzanie ulubionymi kanałami i integrację z SharePoint.

Microsoft Teams

Szczegółowa lista zmian przedstawia się następująco:

  • Wyślij wiadomość z pola poleceń - możemy teraz wysłać wiadomość czatu bezpośrednio z pola poleceń. Wystarczy wpisać symbol @ i nazwisko osoby w polu poleceń u góry ekranu, a następnie wpisać wiadomość, aby rozpocząć rozmowę na czacie.
  • Microsoft Teams

  • Wyślij czat z karty kontaktu - innym prostym sposobem na przekazanie wiadomości jest umieszczenie wskaźnika myszy nad obrazem profilu danej osoby, aby wysłać szybką wiadomość bezpośrednio z jego wizytówki.
  • Zadzwoń do połączenia grupowego - możemy dodać osobę spoza organizacji do grupy w Teams, wybierając numer. Opcja dostępna tylko w połączeniach grupowych.
  • Przypomnienie o wygasających Zespołach - możemy teraz odnowić swój zespół bezpośrednio z aplikacji Teams. Jeśli dany zespół wygaśnie w ciągu najbliższych 30 dni, otrzymamy stosowne powiadomienie.
  • Automatyczne dodawanie ważnych kanałów do Ulubionych - przy tworzeniu zespołu lub kanału możemy teraz automatycznie dodać go do Ulubionych dla reszty zespołu. W ten sposób kanał automatycznie pojawi się w Ulubionych u członków zespołu, co ułatwi im odnalezienie nowego kanału i dostęp do niego.
  • Nowe widoki w zakładce Microsoft Planner - ulepszona i usprawniona integracja Plannera z Teams
  • Dodawanie strony w SharePoint, aktualności i listy jako unikalne karty w kanałach - teraz możemy używać karty SharePoint, aby umieszczać ważne strony, artykuły i listy wiadomości jako indywidualne karty na kanale. Możemy filtrować i zmieniać widok list.
  • Przenoszenie wszystkich wiadomości z SharePoint do dyskusji w Teams - po opublikowaniu aktualności możemy od razu uruchamiać dyskusje na dany temat w Teams. Możemy teraz użyć łącznika wiadomości SharePoint, aby każdy artykuł ze strony zespołu generował nowy wątek dyskusji w kanale Teams.

Jest to kolejny krok w rozwoju aplikacji Teams. Ostatnio otrzymała ona, wraz ze Skype dla firm, całkiem nowe Centrum Administracyjne, które ma umożliwić administratorom lepsze zarządzanie różnymi aspektami obu usług. Drobne aktualizacje zawitały również do Teams w wersji na Androida i iOSa, które ułatwiają korzystanie z aplikacji na urządzeniu mobilnym. Pełną informację na temat nowości w Teams znajdziecie na stronie Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/What-s-new-in-Microsoft-Teams-May-update/ba-p/189830

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor