Lumie z wgranym Windows RT zyskały obsługę aplikacji ze Sklepu

Lumie z wgranym Windows RT zyskały obsługę aplikacji ze Sklepu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:32
05.02.2018
1398 wyświetleń

Jeśli chodzi o radykalne modyfikowanie smartfonów Lumia, to ostatnio prym wiodą dwa projekty, których autorzy podmienili Windows Phone 8.1 na pulpitowe/tabletowe Windows 10 ARM32 i Windows RT 8.1. Samo wgranie systemu to jeszcze nie wszystko. Moderzy dbają teraz o to, by smartfony nadawały się do użytku. Jednym z takich wymagań jest możliwość pobierania aplikacji ze Sklepu.

Windows RT 8.1 na Lumii

Kolejne postępy w pracach ogłosił niejaki Ben (@imbushuo), któremu w styczniu udało się na swojej Lumii 640 XL postawić działający Windows RT 8.1. Pod kontrolą tego systemu telefon może pełnić rolę niewielkiego PC, zwłaszcza po podłączeniu do zewnętrznego monitora. Nie jest to jednak takie proste. Po wgraniu systemu autor modyfikacji musiał zadbać o podstawowe funkcje, takie jak obsługa dotyku czy możliwość ustanowienia połączenia z Internetem. Wbrew pozorom "goły" Windows RT na Lumii wcale tych rzeczy nie umożliwia. Kolejnym przełomem w projekcie okazało się zapewnienie możliwości uruchamiania aplikacji ze Sklepu Microsoft.

Jak widać na zdjęciach, Windows RT może otwierać takie aplikacje, jak Pogoda czy Wiadomości. Mogą być one wyświetlane w oknach obok siebie lub obok innych aplikacji dołączonych do Windows. Na jednym ze zdjęć widzimy Menedżera zadań, który pokazuje kilka aplikacji uruchomionych jednocześnie. Trzeba jednak mieć na względzie, że są to wprawdzie aplikacje ze Sklepu, ale aplikacje Modern, a nie UWP. Już w 2015 r. Microsoft wyjaśnił, że urządzenia działające pod kontrolą Windows RT uruchamiają jedynie aplikacje stworzone dla RT i nie uruchomimy na nich Uniwersalnych Aplikacji Windows.

Aplikacje UWP mogą stać się za to domeną pulpitowego Windows 10 ARM32 w Lumii, ale projekt ostatnio nie daje specjalnych znaków życia i najwyraźniej został w tyle za Windows RT.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-rt-on-hacked-windows-phone-can-now-run-store-apps

Polecamy również w kategorii Lumia