Lumia Conversations i Surface pod wspólnym szyldem Microsoft Devices Blog

Lumia Conversations i Surface pod wspólnym szyldem Microsoft Devices Blog

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:15
30.09.2015
0 komentarzy
1663 wyświetlenia

Jeśli regiularnie zaglądacie na blogi Lumia Conversations i Microsoft Surface, mogliście już zauważyć, że zostały niejako podpięte pod zupełnie nowy kanał informacyjny. Microsoft Devices Blog to od dziś nowe miejsce, w którym znajdziemy wszystkie wpisy na temat smartfonów Lumia, tabletów Surface i pozostałych urządzeń z Windows.

Scalenie pojedynczych blogów to konsekwencja strategii, wprowadzonej w tym roku w firmie Microsoft. Mowa o utworzonej w czerwcu (a więc jeszcze przed premierą Windows 10) grupie Windows and Devices będącej częścią szerszego planu restrukturyzacji. Jak tłumaczył wówczas Satya Nadella: "Kierujemy nasze inżynierskie siły i zdolności, by realizować naszą strategię i - po części - nasze trzy kluczowe ambicje. Zmiana ta pozwoli nam dostarczać lepsze produkty i usługi, które uwielbia coraz szybciej rosnąca grupa klientów". Zacieśnienie współpracy między odrębnymi działami sprzętowymi oraz programistami Windows miało na celu popchanie ekosystemu naprzód i solidne dopracowanie jego najnowszej odsłony - Windows 10.

Microsoft Devices Blog

"Microsoft Devices Blog zbiera do kupy osoby i historie z naszych blogów Surface i Lumia. Idąc dalej, będzie to docelowe miejsce dla najnowszych wiadomości i historii, dotyczących [urządzeń z serii] Microsoft Surface, Lumia, Band i HoloLens, a także dla inspirujących historii o najnowszych technologiach, innowacjach i ludziach, kształtujących przemysł mobilny" - tłumaczy Microsoft Devices Team. Jednocześnie przedstawiciele zespołu zachęcają do dalszego udziału w konwersacjach na kanałach tematycznych @Surface, @Lumia, @MicrosoftBand, @HoloLens i @LumiaVoices w serwisie Twitter.

W naszym przypadku próba wejścia na blog Lumia Conversations kończy się przekierowaniem na Microsoft Devices Blog. Odrębna witryna poświęcona tabletom Surface pozostaje wciąż aktywna, tym niemniej na jej liście nowych wpisów znajduje się już informacja o nowym, wspólnym blogu. Mimo dość prężnej współpracy na linii sprzęt-system operacyjny, Microsoft w pewnym stopniu oddzieli odpowiadające im kanały informacyjne. Microsoft Devices Blog będzie bardziej skupiony na urządzeniach z Windows 10, podczas gdy domenę Windows Experience Blog stanowić ma użytkowy aspekt systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/devices/2015/09/30/welcome-to-microsoft-devices-blog/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor