Lumia 850 na kolejnych wyciekłych grafikach

Lumia 850 na kolejnych wyciekłych grafikach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:41
12.07.2016
0 komentarzy
2987 wyświetleń

Lumia 850 bywa często wspominana w zestawieniu z modelami 550 i 750, a jej istnienie potwierdzają jedynie wyciekłe do sieci grafiki. Wiele wskazuje na to, że smartfon został pogrzebany lub wciąż znajduje się w fazie prototypu. Brak oficjalnego komentarza ze strony Microsoft nadrabiają owe przecieki, o których pisaliśmy w grudniu zeszłego roku i na początku lutego. Teraz, po kilku miesiącach Lumia 850 znów jest obecna. Czy oznacza to, że Microsoft szykuje nowego smartfona?

Na ostatnią generację smartfonów Lumia składają się zaledwie cztery modele: 950, 950 XL, 650 i 550. Lista ta jednak miała się powiększyć, zwłaszcza o modele ze średniej półki. Wkładem w tę generację miała być właśnie Lumia 850. Smartfon występował też pod nazwą kodową 'Honjo' i po raz pierwszy jego istnienie zasygnalizował blisko rok temu Evan Blass (@evleaks). Od tego czasu pojawiał się sporadycznie na grafikach, zdjęciach i w różnych odniesieniach. Wyglądało już na to, że temat Lumii 850 został całkowicie pogrzebany, tymczasem w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia, które na nowo odświeżają kwestię (rzekomo) anulowanego urządzenia.

Zdjęcia, które widzicie powyżej, ukazały się oryginalnie na włoskiej stronie Aggiornamentelumia. Jak wynika z opisów i samych zdjęć, widoczne urządzenie jest działającym prototypem anulowanej Lumii 850. Wygląd smartfona nie odbiega zasadniczo od innych urządzeń Nokii/Microsoft. Wart uwagi jest brak typowej sygnatury któregoś z producentów. Na panelu obudowy znajdziemy za to kilka odniesień do Microsoft Mobile. Na urządzeniu uruchomiony jest któryś ze starszych buildów Windows 10 Mobile - widoczne są m.in. inne ikony, brak Muzyki Groove czy przeglądarkę Project Spartan - wczesną wersję Microsoft Edge.

A co by było gdyby... Lumia 850 okazała się czymś więcej niż tylko prototypem? Prawdopodobnie nie byłoby się czym zachwycać. Z wcześniejszych danych wynika, że na pokładzie znajduje się procesor Snapdragon 210 i wyświetlacz 720p. Trudno więc mówić o spójności z high-endowymi reprezentantami Windows 10 Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/more-images-pop-up-showing-off-the-cancelled-lumia-850-from-microsoft

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

Skomentuj

Autor