Menu kategorii
 • Londyńska policja przenosi się w czasie. Zmienia XP na rzecz Windows 10.

  Londyńska policja przenosi się w czasie. Zmienia XP na rzecz Windows 10.

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  13:10
  22.01.2018
  1264 wyświetlenia

  Wszelkiego rodzaju organizacje rządowe na całym świecie często wychodzą z założenia, że jeśli coś działa to po co to zmieniać. Przyświeca im powiedzenie, które mówi "lepsze jest wrogiem dobrego". Jednak prawda jest taka, że takie podejście jest największym wrogiem innowacji. Co prawda korzystanie ze sprawdzonych w boju, wykorzystywanych od wielu lat rozwiązań technologicznych, ma swój sens. Zwłaszcza jeśli naszym priorytetem jest niezawodność całego układu, wtedy też prostota przeważa nad mocą sprzętu.

  Metropolitan Police

  Przykładem niech będą rozwiązania wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju programy kosmiczne, z NASA na czele. Laik mógłby powiedzieć bez wahania, że satelitami i rakietami kosmicznymi sterują zapewne superkomputery z ogromną wydajnością. O dziwo najczęściej jest wręcz przeciwnie. Samo zagadnienie jest bardzo złożone, ale wszystko sprowadza się do jednej prostej zależności - niezawodność kosztem wydajności. Jednak nie we wszystkich zastosowaniach takie założenie ma sens. Do takiego samego wniosku doszła Londyńska Policja która wreszcie jest na finiszu długiego i żmudnego procesu przejścia z Windows XP na Windows 10.

  W połowie zeszłego roku XP był wciąż zainstalowany na ponad 18 000 z 50 000 komputerów należących do Metropolitan Police. Pomimo braku określonego terminu zakończenia aktualizacji, Angus McCallum, kierownik do spraw informatycznych Londyńskiej Policji zapewnia, że proces ten zakończy się na przełomie kwietnia i maja. Kwestia bezpieczeństwa policyjnej sieci informatyczna jest krytyczna, a Windows 10 zapewnia dużo wyższy poziom ochrony. Nie niezawodność jest tutaj najważniejsza a bezpieczeństwo. Od odpowiedniego zabezpieczenia sieci policyjnej, która zawiera mnóstwo poufnych danych, zależy w dużej mierze bezpieczeństwo obywateli. Ataki typu WannaCry i Petya, które zebrały spore żniwa na całym świecie, były na pewno dodatkową motywacją do przyspieszenia aktualizacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/01/21/london-police-upgrade-50000-devices-including-windows-xp-windows-10/

  Polecamy również w kategorii Windows 10