Logowanie do usług Microsoftu wygodniejsze niż kiedykolwiek!

Logowanie do usług Microsoftu wygodniejsze niż kiedykolwiek!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:58
21.07.2017
2 komentarze
1485 wyświetleń

Jednym z nierozłącznych elementów powiązanych z usługami Microsoftu są wszędobylskie okna uwierzytelniania – spotkać je możemy nawet korzystając ze Skype dla firm. Niestety, nie zawsze działały one tak, jak powinny, ponadto niezbyt komponowały się z obecnymi trendami odnośnie samej estetyki ich wykonania. W efekcie Microsoft postanowił nieco je uwspółcześnić, upraszczając ich design oraz działanie, niebawem zaś efekty zaobserwować będzie można w praktyce.

Proces logowania za pomocą nowego rozwiązania nieco się zmienił – dane dostępowe należy wpisać teraz nie w jednym oknie, lecz dwóch następujących po sobie (odpowiednio numer telefonu bądź adres e-mail, zaś na następnym hasło). Nie jest to widzimisię twórców, bowiem mechanika ta opiera się na zastosowaniu mniejszego ładunku kognitywnego, w myśl czego przejście nowego procesu będzie mniej uciążliwe. Menu, w które wpisać należy dane, przeszło również lekką przeróbkę wizualną – znajdować się będzie na środku ekranu, zaś w tle wyświetlona zostanie odprężająca grafika (na zaprezentowanym zrzucie ekranu widać uspokajający krajobraz).

Nowe okno logowania do serwisów Microsoft

Nie sprecyzowano jeszcze, w przypadku których serwisów ma zostać zastosowane nowe okno logowania, założyć jednak można, że z biegiem czasu obejmie je wszystkie. Pozostaje tajemnicą, kiedy nowy mechanizm logowania wprowadzony zostanie na stałe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/a-simpler-easier-microsoft-account-login-page-coming-for-lots-of-services

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

  • Ja4 14:22 21.07.2017

    Nie lubię tego podejścia (w skypie jest już od jakiegoś czasu). Jaki mniejszy ładunek kognitywistyczny, jak obecny layout jest znany od co najmniej 20 lat, jest obecny w niemal wszystkich usługach sieciowych i ludzie są do niego przyzwyczajeni? No i na pojawienie się drugiego ekranu (tego od hasła) trzeba najczęściej poczekać - nawet 2-3 sekundy, co jest o wiele bardziej rozpraszające IMHO.

  • Amadeusz Labuda 14:32 21.07.2017

    Cytując Chrisa Caposeela: “We’ve tested it a lot and it seems like the cognitive load of two items on one page is higher than two pages with one item on each,”. Sam fakt, że obecny layout obecny jest od lat nic nie zmienia - trwając przy starych rozwiązaniach w dalszym ciągu korzystalibyśmy z Windowsa 95 lub DOSa. Co do samego czasu oczekiwania na pojawienie się drugiego ekranu, podejrzewam, że jest to po prostu kwestia sprzętu oraz szybkości łącza. Ja w każdym bądź razie problemów tego typu nie odnotowałem.

Skomentuj

Autor