Listopadowa aktualizacja Windows 10 także dla klientów Enterprise

Listopadowa aktualizacja Windows 10 także dla klientów Enterprise

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:53
13.11.2015
0 komentarzy
2528 wyświetleń

Wczorajsze wiadomości dotyczyły niemal wyłącznie głównych aktualizacji konsumenckich Windows 10 i Xbox One. W międzyczasie Microsoft dość jasno uzasadnił, że Windows 10 jest też gotowy na klientów biznesowych. System w wersji Enterprise otrzymał szereg nowych narzędzi i funkcji dla administratorów IT. Wśród nich niespodziewanie pojawiły się nieoczekiwanie biznesowe edycje Sklepu Windows i usługi aktualizacyjnej Windows Update.

Dwie główne nowości zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnych miejscach pracy:

Windows Update for Business oddaje administratorom kontrolę nad aktualizacjami wewnątrz firmy. Zmniejsza to koszta obsługi wielu stanowisk i pozwala upewnić się, że wszystkie otrzymują niezbędne aktualizacje bezpieczeństwa. Funkcja pozwala łączyć wiele urządzeń w grupy i rozsyłać do nich aktualizacje, także biorąc pod uwagę optymalizację sieci pod kątem przepustowości.

Windows Store for Business dostarcza z kolei elastycznych narzędzi do wyszukiwania, pobierania i dystrybuowania aplikacji na urządzenia z Windows 10. Dotyczy to zarówno aplikacji ze Sklepu, jak też własnych zestawów aplikacji firmowych. Organizacje mogą wybrać preferowaną metodę dystrybucji, by bezpośrednio przypisywać aplikacje, publikować je w prywatnym Sklepie lub połączyć dystrybucję z innymi rozwiązaniami do zarządzania.

Windows 10

Aktualizcja rozwija także możliwości zarządzania urządzeniami. W tym sektorze pojawiły się dwie kolejne aktualizacje:

Mobile Device Management pozwala administratorom w pełni wykorzystać potencjał Enterprise Mobility Management dla całej rodziny urządzeń Windows, wliczając w to PC, tablety, smartfony, a nawet IoT. Windows 10 jest jedyną platformą realizującą scenariusz BYOD z urządzenia do aplikacji i do danych na urządzeniach - bez przeszkód i bezpiecznie. Windows 10 jest też w pełni kompatybilny z istniejącą infrastrukturą zarządzającą, używaną w PC. Daje to administratorom swego rodzaju pomost między istniejącymi już a nowymi rozwiązaniami.

Azure Active Directory Join to zaś funkcja, która pozwala na posiadanie jednego loginu i bepieczne przenoszenie danych i ustawień między wszystkimi naszymi urządzeniami z Windows 10. AAD Join pozwala też dodać do zestawu firmowego dowolne urządzenie z Windows 10 za pomocą kilku kliknięć.

Pozostałe uaktualnienia dotyczą kilku funkcji bezpieczeństwa. Credential Guard odpowiada za zaawansowane kwestie wirtualizacji w środowiskach opartych na sprzęcie. Device Guard wykorzystuje Trusted Boot by zapobiegać instalacji złośliwego oprogramowania przez intruzów i chronić firmowe urządzenia. Windows Hello to złożony system biometrycznych metod uwierzytelniania, zdolnych zastąpić tradycyjne hasła tekstowe. Aktualizację otrzymał też Windows Defender, bezpłatne oprogramowanie antywirusowe Microsoftu, chroniące ponad 300 mln urządzeń każdego dnia.

Microsoft zaznaczył też, że nowe funkcje ochrony danych pojawią się "niebawem". Mają one za zadanie m. in. oddzielenie treści firmowych od prywatnych. Klienci wersji Enterprise będą też mogli wyłączyć rejestrowanie danych telemetrycznych, jednak Microsoft tego odradza, jako że dane te "dostarczają bezpiecznego, niezawodnego i wspanialszego spersonalizowanego doświadczenia". Cóż, dobrze że dane te zapewnia ponad 7 mln Insiderów...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-now-confident-windows-10-is-ready-for-the-enterprise-with-november-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor