Lipcowa aktualizacja Xbox już dostępna, a w niej FastStart i inne nowości

Lipcowa aktualizacja Xbox już dostępna, a w niej FastStart i inne nowości

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
05.07.2018
0 komentarzy
903 wyświetlenia

Zgodnie z zapowiedziami Microsoftu funkcja FastStart opuściła etap testowy i trafiła do ogólnodostępnej lipcowej aktualizacji Xbox One. Prócz niej mamy całkiem przyzwoity zestaw nowości, związanych z grupowaniem aplikacji i gier, wyszukiwaniem, udostępnianiem kontrolera w usłudze Mixer, jakościowymi aspektami transmitowania i nadawaniem obrazu z kamerki na pełnym ekranie. Szczegóły poniżej.

Xbox One - aktualizacja lipiec 2018

Co nowego w lipcowej aktualizacji Xbox One?

FastStart: inteligentnej i uczącej się funkcji szybkiego uruchamiania gier naszym Czytelnikom specjalnie przedstawiać nie trzeba. Pisaliśmy już o niej w kontekście zapowiedzi na konferencji E3 2018 i wstępnej dostępności w ramach programu Xbox Insider, gdzie wymieniliśmy też listę pierwszych obsługiwanych tytułów. Microsoft przypomina tylko, że FastStart pozwala uruchomić grę dwa razy szybciej i to jeszcze w trakcie pobierania. Działa to tak: FastStart identyfikuje pliki, które są potrzebne do rozpoczęcia gry, i dla ich pobierania ustawia najwyższy priorytet. Wystarczy zaznaczyć opcję "Pobierz", a Xbox zadba o całą resztę. Funkcja działa również przy wybranych tytułach z katalogu Xbox Game Pass.

Grupowanie aplikacji i gier: jako że Xbox wspiera coraz szerszy wachlarz typów zawartości, logiczną wydaje się potrzeba uporządkowania tego wszystkiego. Użytkownicy prosili, Microsoft wykonał. W lipcowej aktualizacji zadebiutowały "Grupy", opcja znacznie rozszerzająca możliwości przypinania. Funkcja pozwala nam tworzyć wiele kolekcji zawartości, w których można umieścić dowolne aplikacje i gry. Grupom można nadawać indywidualne nazwy, organizować je, ustawiać kolejność i przypinać do ekranu głównego.

Więcej opcji wyszukiwania: wyszukiwanie w Xbox One stało się jeszcze łatwiejsze. Naciśnięcie Y w dowolnym miejscu na dashboardzie wywoła teraz panel wyszukiwania, który pomoże nam odnaleźć i otworzyć naszą zawartość, opcje w Ustawieniach czy produkty w Sklepie. Podobna funkcjonalność była już wcześniej obecna w wielu aplikacjach. Jeśli podstawowe wyniki nas nie satysfakcjonują, możemy wybrać "Więcej wyników", by zobaczyć ich więcej na pełnej stronie.

Sprawniejsze udostępnianie kontrolera w Mixer: udostępnianie kontrolera widzom jest ikoniczną funkcją Mixera, ale nikt nie powiedział, że musi się to ograniczać do konsoli. W tej aktualizacji dodano rozszerzenia przeglądarkowe, w tym pełne wsparcie dla obsługi klawiatury i myszy dla użytkowników, logujących się z PC. Dodano również wsparcie dla wielopunktowego dotyku (multi-touch) na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Pozwala to używać pada lub joysticka i ekranu jednocześnie. Ostatnią nowością w tym obszarze jest ranking liderów dla kanału, który przedstawia najlepszych kontrybutorów podczas sesji udostępniania kontrolera.

Transmitowanie na pełnym ekranie: streamerzy mogą teraz nadawać w Mixerze obraz z kamery na pełnym ekranie. Do tego widoku można przełączyć się w dowolnym momencie, by np. ukryć zawartość ekranu. Gdy transmitujemy obraz z kamery na pełnym ekranie, dźwięki z konsoli są domyślnie wyciszone. Pozwala to nadawać streamy nawet całkowicie pozbawione obrazu z konsoli! Microsoft zarekomendował najlepsze - jego zdaniem - do tego kamerki:

  • Microsoft LifeCam Studio
  • Logitech HD Pro Webcam C922
  • Logitech Webcam C930e
  • Microsoft LifeCam HD-3000

Poprawki jakości i stabilności transmitowania: Microsoft dodał serię usprawnień i zmian, które poprawią ogólną jakość transmitowanego wideo. Poprawie ulega także wydajność transmisji, co będzie odczuwalne zwłaszcza podczas gier multiplayer, pożerających duży zakres przepustowości naszego łącza internetowego.

Wszystkie te funkcje są już ogólnodostępne dla użytkowników Xbox One, co zawdzięczać należy pomyślnym testom w ramach Xbox Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/07/05/july-xbox-update-available-now/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor