Liczba pobrań Microsoft Edge na Androida przekroczyła milion

Liczba pobrań Microsoft Edge na Androida przekroczyła milion

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:10
09.12.2017
1 komentarz
1576 wyświetleń

Pierwsze wyjście przeglądarki Edge poza platformę Windows 10 miało miejsce na początku października. Aplikacja w wersji beta debiutowała na iOS, by nieco później trafić również na Androida. Po półtora miesiąca obie wersje zostały na tyle rozwinięte, że wydano ich pełne wersje. Ta na Androida właściwie w dobę od premiery liczyła już sobie 500 tysięcy pobrań. Dziś ten wynik został podwojony.

Fazę beta Microsoft Edge zakończył na Androidzie 29 listopada, by dzień później licznik pobrań na jego stronie w sklepie Google Play wskazywał pół miliona. Dzisiaj, po 11 dniach od oficjalnej premiery, liczba pobrań przekroczyła milion. Nie wiadomo dokładnie, ile razy pobrano aplikację. Google Play oferuje tylko przybliżoną wartość, umieszczając Edge w przedziale 1-5 mln. Aplikacja okupuje też trzecią pozycję w kategorii "Komunikacja". O ile Microsoft nie pochwali się nowymi danymi szybciej, następny kamień milowy Google Play zdradzi dopiero po przekroczeniu 5 milionów pobrań.

Microsoft Edge, aplikacja Android

A jak radzi sobie Edge na iOS? W odróżnieniu od wersji na Androida nie ma sposobu, aby to sprawdzić. Edge debiutował na iPhone'ach i iPadach w tym samym czasie, co na Androidzie, ale początkowo nie był dostępny w App Store. Dystrybucja wersji beta odbywała się poprzez Apple TestFlight, umożliwiający testy tylko 10 tysiącom użytkowników. W fazę ogólnej dostępności na iOS przeglądarka weszła dzień po wersji na Androida.

Nie ma wątpliwości, że Edge wszedł na platformy konkurencji, by ułatwić pracę jego aktywnym już użytkownikom na PC. Kluczowe są tu funkcje Kontynuuj na komputerze czy synchronizacji haseł. Osiągając w dużym stopniu integrację z najczęściej wybieranymi systemami mobilnymi Microsoft może liczyć, że do Edge (obecnie 4,21% udziału na rynku przeglądarek dla PC) przyciągnie również nowych użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-edge-surpasses-1-million-downloads-on-android

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Adas 12:16 09.12.2017

    A kiedy będzie po polsku?

Skomentuj

Autor