Menu kategorii
 • Łatwiejsza kontrola typów powiadomień na tablicy aktywności w Microsoft Teams

  Łatwiejsza kontrola typów powiadomień na tablicy aktywności w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:01
  08.12.2021
  2182 wyświetlenia

  Microsoft wypuścił aktualizację, która pozwala użytkownikom wersji zapoznawczej Teams konfigurować rodzaje powiadomień bezpośrednio na tablicy aktywności. To jedna z najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników funkcji. Pozwala ona m.in. szybko wyłączyć wszystkie powiadomienia o reakcjach czy pochodzące od danej aplikacji.

  Tablica aktywności albo po prostu zakładka "Aktywność" działa w Microsoft Teams jako centrum powiadomień. Znajdują się tam @wzmianki, reakcje emoji, odpowiedzi na wiadomości i inne powiadomienia. Funkcjonalność tak naprawdę ma za zadanie zmniejszyć przeciążenie informacją, którego mogą doświadczać członkowie wyjątkowo aktywnych zespołów. Czasem jednak efekt jest odwrotny.

  Kluczowym problemem dla użytkowników w obecnej tablicy aktywności jest to, że ważne informacje są zakopane i jest po prostu za dużo szumu. Działania związane z reakcjami i aplikacjami są jednymi z głównych winowajców, a możliwość ich wyłączenia to trzecia najczęstsza prośba naszych użytkowników. Te kontrolki zawsze były dostępne w globalnych ustawieniach powiadomień, ale ze względu na ich słabą odkrywalność nadal dociera do nas feedback od użytkowników.
  — Microsoft 365 Admin Center

  Nieco ponad rok temu do Teams zawitały prostsze ustawienia powiadomień, które jednak nie są tak proste, jak to tylko możliwe. Aby jeszcze bardziej ułatwić kontrolę nad powiadomieniami, Microsoft wprowadza szybszą opcję. Wystarczy w lewym górnym rogu Teams kliknąć zakładkę "Aktywność" (ikona dzwonka), a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy powiadomienie i wybrać opcję "Wyłącz wszystkie reakcje" w menu kontekstowym. To samo możemy powtórzyć również dla powiadomień od określonych aplikacji.

  Funkcjonalność według harmonogramu zmian w Microsoft 365 znajduje się obecnie w fazie zapoznawczej (Preview), ale jeszcze w tym miesiącu ma osiągnąć ogólną dostępność (General Availability). Dotyczy to aplikacji Teams zarówno w wersji desktopowej, jak też przeglądarkowej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-public-preview-configure-activity-feed-notifications

  Polecamy również w kategorii Teams