Laptopy z 5G w drugiej połowie 2019? Nad tym pracują Intel, Microsoft i inni

Laptopy z 5G w drugiej połowie 2019? Nad tym pracują Intel, Microsoft i inni

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:55
22.02.2018
0 komentarzy
1201 wyświetlenie

Choć klasa urządzeń Always Connected PCs dopiero na rynek ma wejść, to odpowiedzialni za nią giganci technologii już snują plany względem kolejnych generacji. Microsoft i Qualcomm przymierzają się do implementacji Snapdragona 845 na pecetach z Windows 10, tymczasem pozostający nieco poza centrum tych wydarzeń Intel zapowiada laptopy z 5G, które powstaną w partnerstwie z Microsoft, HP, Dell i Lenovo.

Intel 5G Connected PC

Intel zapowiedział dziś, że we współpracy z wyżej wymienionymi partnerami wprowadzi łączność 5G na PC z Windows za pośrednictwem modemów 5G z serii Intel XMM 8000. Producent spodziewa się wprowadzenia tych urządzeń na rynek w drugiej połowie 2019 roku. Jako pierwsi już za kilka dni zobaczą je na własne oczy goście Mobile World Congress 2018 - targi startują w najbliższy poniedziałek, 26 lutego. Działające prototypy 5G Connected PCs - bo tak je nazywa Intel - to rozkładane hybrydy 2w1, zasilane modemami 5G i 8 generacji procesorami Intel Core i5. Moc tej technologii Intel zaprezentuje na MWC, streamując wideo poprzez sieć 5G.

5G zdaniem producenta to coś więcej niż tylko kolejna generacja łączności. Rozwiązania z jej udziałem mogą popchnąć do przodu rozwój wielu scenariuszów, począwszy od chmury, po rozwiązania lokalne, takie jak na przykład bezprzewodowy VR dostępny z dowolnego (prawie) miejsca na świecie albo pobieranie 250 megabajtów danych w ciągu paru sekund, siedząc w samochodzie. Intel w swych wizjach idzie jeszcze dalej: "Wyobraźcie sobie uczestniczenie w grze multiplayer, podczas gdy jedziecie swoim autonomicznym samochodem do szkoły. Radykalna różnica. To tylko próbka doświadczeń, które będą udziałem 5G w mobilnych pecetach".

Na zbliżającym się Mobile World Congress można będzie samemu przetestować także inne sieciowe innowacje, nad którymi pracuje Intel. To m.in. Wi-Fi w standardzie 802.11ax oraz funkcjonalności eSIM, które dostępne będą na wystawie firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/intel-working-with-dell-hp-lenovo-and-microsoft-to-bring-5g-laptops-in-2019/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor