Kyocera prezentuje 'pancernego' smartfona z Windows Phone 8.1 Update 2

Kyocera prezentuje 'pancernego' smartfona z Windows Phone 8.1 Update 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:43
04.03.2015
0 komentarzy
3463 wyświetlenia

Windows Phone to nie tylko ultra-cienkie i ultra-lekkie smartfony. Nieco niszowy, a jednak posiadający wielu zwolenników segment 'ekstremalnych' smartfonów ma się całkiem nieźle. Jedno z takich urządzeń zostało przedstawione podczas Mobile World Congress. Prototyp (słowo to odgrywa dość istotną rolę) został przedstawiony przez firmę Kyocera.

Nowo zaprezentowany smartfon to niemal doskonała konwersja modelu Torque z Androidem. Zgodność sprzętowa - jak głosi producent - oscyluje na poziomie 100%. Warto też zwrócić uwagę na pozostawienie fizycznych, nawiązujących do Androida przycisków w dolnej części urządzenia. Smartfon działa jednak w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 - kilka widocznych nowości zostało uwiecznionych na poglądowym wideo. Możemy sądzić, że Kyocera zyskała dostęp do Update 2 stosunkowo niedawno, zwłaszcza że jedynymi - jak dotychczas - zaprezentowanymi urządzeniami z tą wersją systemu były Lumia 640 i 640 XL.

Kyocera

Jeśli urządzenie faktycznie zadebiutuje w 'pancernej' obudowie, byłoby to ciekawym uzupełnieniem niszowego segmentu ekosystemu Windows Phone. Telefony, przystosowane do trudnych warunków (transport, budownictwo, sporty ekstremalne, turystyka itd.) nie są propozycją dla każdego, jednak grupa docelowa jest całkiem pokaźna. Zdecydowanie podoba nam się taka odmiana od rachitycznego plastiku, który zdominował świat mobilny.

O samym sprzęcie lub oprogramowaniu trudno powiedzieć coś konkretnego. Jest to z pewnością dość wczesny prototyp. Kyocera nie zdradza jeszcze planów wprowadzenia urządzenia w obecnej postaci na rynek. Niemniej możliwość zobaczenia, jak kolejny OEM eksperymentuje z Windows Phone (zwłaszcza w kontekście wieloplatformowości) jest bez wątpienia interesującym doznaniem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/kyocera-prototype-puts-windows-phone-its-rough-and-tough-torque

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor