Książki dołączą do rodziny usług Xbox

Książki dołączą do rodziny usług Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:46
10.02.2014
0 komentarzy
1481 wyświetlenie

Microsoft stworzył już aplikacje Xbox Music i Xbox Video dla Windows 8. Kolejnym celem są książki. Aplikacja Books ma dołączyć do rodziny Xbox, tworząc kompletne, multimedialne zaplecze spod znaku MVR (Music, Video and Reading).

Wszystko to za sprawą oferty pracy, opublikowanej przez Microsoft i znalezionej przez chińskich blogerów z LiveSino. W ogłoszeniu czytamy, że poszukiwany jest inżynier-projektant aplikacji do zbudowania "przełomowej, interaktywnej aplikacji czytelniczej dla Windows, zawierającej książki, czasopisma i komiksy." Potencjalni kandydaci dołączą do wspomnianej grupy MVR, odpowiedzialnej dotychczas za stworzenie aplikacji Xbox Music i Xbox Video.

Nook

Nie jest powiedziane, dlaczego Microsoft zamierza wypuścić kolejną aplikację czytelniczą na Windows 8 ani czy trafi ona na platformy Xbox One i Windows Phone. Najprawdopodobniej istniejący już Czytnik (ang. Reader) zostanie przebudowany, zyska nowy design i zostanie włączony do serii Xbox pod nową nazwą. Teraźniejsza wersja aplikacji to podstawowa przeglądarka dokumentów PDF, XPS i TIFF. Zrzuty ekranu z wersji demonstracyjnej projektu Xbox Books można zobaczyć w serwisie YouTube. Równolegle inny zespół Microsoftu jest w trakcie prac nad aplikacją Office Reader, która ma być m.in. czytnikiem ebooków.

Zwiastun pełnoprawnej aplikacji dla czytelników może okazać się pierwszym przykładem współpracy z Barnes & Noble. Microsoft zainwestował w 2012 r. 300 milionów dolarów w Nook - jedną z największych księgarni. CEO firmy, William Lynch, zapowiada połączenie sił z Gigantem z Redmond w celu stworzenia "innowacyjnej platformy, oferującej świetne doświadczenia czytelnicze milionom użytkowników Windows 8." Ze strony Microsoftu na razie brak oficjalnej zapowiedzi aplikacji. O kolejnych wieściach będziemy donosić na bieżąco.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2014/2/10/5397094/microsoft-xbox-reading-app-windows-8

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox

Komentarze

Skomentuj

Autor