Korzystanie z łączników w Grupach usługi Office 365

Korzystanie z łączników w Grupach usługi Office 365

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
27.02.2018
0 komentarzy
443 wyświetlenia

Indeksowanie danych z wielu źródeł w jednym miejscu to praktyka pozwalająca oszczędzić nam sporo czasu. Grupowanie danych w jednym miejscu jest przydatne szczególnie w pracy zespołowej, kiedy dostęp do wybranych informacji ma każdy z członków zespołu. Łączenie aplikacji czy usług zewnętrznych jest możliwe w grupach Office 365 w kliencie pocztowym Outlook, dzięki czemu dane ze źródeł zewnętrznych otrzymujemy w formie przypominającej wiadomość e-mail. W tym poradniku pokażemy, jak korzystać z łączników w grupach Office 365, na przykładzie serwisu społecznościowego Twitter.

 1. Otwieramy menu Ustawienia na górnym panelu nawigacyjnym głównego ekranu grupy.
 2. Wybieramy element Łączniki.
 3. Panel nawigacyjny grupy Office 365

  Menu ustawień grupy Office 365

 4. Na liście dostępnych łączników odnajdujemy pozycję Twitter i klikamy polecenie Dodaj.
 5. Lista dostępnych łączników

 6. Aby łącznik mógł pobierać aktualizacje dotyczące wpisów z obserwowanych kont lub śledzonych hasztagów, musimy zalogować się do serwisu Twitter. Klikamy więc polecenie Zaloguj się.
 7. W sekcjach Obserwuj i Śledź wprowadzamy nazwy kont, które chcemy obserwować, oraz hasztagów, które chcemy śledzić. Przykładowa poprawna konfiguracja widoczna jest na poniższym zrzucie ekranu.
 8. Konfiguracja łącznika serwisu Twitter

 9. W sekcji Powiadomienia możemy ustalić, czy chcemy otrzymywać tylko informację o nowym wpisie na obserwowanych kontach i śledzonych hasztagach (pozostawiając wszystkie pola nieaktywne), czy chcemy być powiadamiani o odpowiedziach, wzmiankach lub wpisach przesyłanych dalej.
 10. W sekcji Częstotliwość wybieramy opcję dostarczania wpisów w formie podsumowania w zakresie od tygodniowego do 15-minutowego lub opcję dostarczania wpisów od razu po ich opublikowaniu na Twitterze.
 11. Ustawienia powiadomień i częstotliwości

 12. Po skonfigurowaniu łącznika klikamy polecenie Zapisz.

Po krótkiej chwili członkowie grupy otrzymają wiadomość, że zostało ustanowione połączenie z serwisem Twitter i od tego momentu do skrzynki odbiorczej dostarczane będą wpisy z wybranych kont i hasztagów.

Ustawienia powiadomień i częstotliwości


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Outlook

Komentarze

Skomentuj

Autor