Konwersja smartfona z Androidem do Windows 10 jest już możliwa. Gdzie haczyk?

Konwersja smartfona z Androidem do Windows 10 jest już możliwa. Gdzie haczyk?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:56
29.05.2015
1 komentarz
3290 wyświetleń

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o próbach "odebrania Google Androida". Tym razem nie chodzi jednak o współpracę z twórcami modyfikacji Cyanogen, a o stworzenie zupełnie nowej modyfikacji ROM, która umożliwi instalację Windows 10 na telefonie z Androidem. Spore doświadczenie zdobył już na tym polu chiński koncern Xiaomi, który właśnie otworzył rejestrację w programie testowym.

Microsoft ogłosił partnerstwo z Xiaomi w marcu tego roku. Już miesiąc później chiński producent przedstawił swojego flagowego Mi4, działającego pod kontrolą Windows 10. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że urządzenie zostało zaprojektowane do współpracy z Androidem. Wówczas jedynym dowodem na istnienie dwusystemowca było nagranie wideo, opublikowane na jednym z blogów. Dziś wszystko to staje się rzeczywistością za sprawą zamkniętego programu testów beta modyfikacji Windows 10 Mobile ROM for the Mi4, który został właśnie uruchomiony.

A więc zainstalujemy Windows 10 na naszym smartfonie z Androidem? Nie tak prędko. Jak ogłosił Xiaomi, program beta jest na razie zorientowany na region pekiński. Oznacza to, że należy osobiście wybrać się do Chin, by wziąć udział w programie. Producent tłumaczy to koniecznością "bezpośredniej komunikacji z zespołem inżynierów z Microsoft, rozwijających Windows 10", by przekazywać im swój feedback. Kolejne ograniczenie tkwi w samym sprzęcie. Jedynym wspieranym przez program dwusystemowcem jest dziś wspomniany Xiaomi Mi4.

Użytkownicy, którzy ukończą proces rejestracji i zdecydują się na wycieczkę do Pekinu, otrzymają "specjalne pamiątki, związane z Windows 10" oraz "medal" za uczestnictwo w programie beta-testów Windows 10. Choć brzmi to dość kuriozalnie, nietypowe partnerstwo Microsoftu może wkrótce zaowocować nowatorskim rozwiązaniem. Chodzi oczywiście o przełomową modyfikację, która umożliwi instalację Windows 10 na dowolnym urządzeniu z Androidem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xiaomi-opens-registration-for-first-windows-10-mobile-beta-rom-to-convert-an-android-phone

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 12:20 02.06.2015

    Czyli, jeżeli chcesz mieć Windows 10 za darmo to najpierw zainstaluj Androida.

Skomentuj

Autor