Konsola Xbox One zyskała właśnie możliwość obsługi zwykłych kamer USB

Konsola Xbox One zyskała właśnie możliwość obsługi zwykłych kamer USB

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:46
22.09.2017
2 komentarze
985 wyświetleń

Proces przekształcania Xbox One w hybrydę komputera z klasyczną konsolą trwa w najlepsze. Dowodzi tego chociażby jedna z nowości, które trafiły właśnie do Insiderów z kręgu Fast Ring, mianowicie możliwość strumieniowania rozgrywki wraz z obrazem ze zwykłej kamery podpiętej pod USB. Jeśli rozwiązanie to się przyjmie, możemy spodziewać się dodania do systemu Xbox One obsługi całej gamy niestandardowych urządzeń standardu Plug and Play.

Konsola Xbox One korzystać moze już ze zwykłych kamer USB

Wprowadzenie obsługi kamery USB wbrew pozorom stanowić może swego rodzaju kamień milowy w rozwoju konsol Microsoftu. Dotychczas w Xbox One istniała co prawda możliwość nagrywania obrazu, jednak konieczne było do tego posiadanie kamery Kinect – ta zaś nie była dołączana do samej konsoli, co w efekcie generowało dodatkowe koszty, nieporównywalnie większe niż zakupienie najprostszej kamerki Made in China. Wraz z wprowadzeniem do platformy Mixer (w wersji na Xbox One) obsługi niskobudżetowych kamer wyeliminowana została kolejna różnica pomiędzy konsolą a komputerem – okazuje się że do zabawy w strumieniowanie nie potrzebny jest już quasi-specjalistyczny sprzęt, podobnie jak ma to miejsce w przypadku PC. W przełożeniu na praktykę oznacza to, że niebawem o wiele więcej osób rozpocznie nadawanie pełnowartościowego kontentu. Jeśli rozwiązanie to się przyjmie, Microsoft prawdopodobnie pójdzie za ciosem, wprowadzając do Xbox One obsługę większej ilości urządzeń HID (peryferyjnych) oraz Plug and Play (nie wymagających manualnych zmian w systemie), dostępnych dotychczas jedynie dla posiadaczy PC. Niestety, w obecnej formie nie udostępniono jeszcze korzystania z funkcji specjalnych kamer, lecz z biegiem czasu może ulec to zmianie.

Najprawdopodobniej obsługa kamery przez konsolę Xbox One nie pojawi się wraz z nadchodzącą wielką aktualizacją, Fall Creators Update. Jest to spowodowane koniecznością przeprowadzenia bardziej zaawansowanych testów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dołączyć do programu Xbox Insider, celem sprawdzenia swoich sił w streamowaniu, w końcu nie jest to proces nieodwracalny. Dodanie nowych możliwości do platformy Mixer zapewne zwiększy jej atrakcyjność – w końcu wszystkie badania wskazują na to, że lepszą oglądalnością cieszą się transmisje podczas których obserwować można reakcje nadającego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.mixer.com/usb-webcams/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • Dooobre 12:04 22.09.2017

    Jeśli XBOX byłby - oprócz bycia konsolą - zwykłym PCtem, to kupiłbym ją jako jedyny sprzęt.

  • Amadeusz Labuda 13:58 22.09.2017

    Wszystko idzie w tym kierunku - kto wie, może za kilka lat będzie się dało wypełniać tabelki Excela w przerwie pomiędzy meczami Halo :)

Skomentuj

Autor