Koniec z instalowaniem Windows 10 na niewspieranych telefonach

Koniec z instalowaniem Windows 10 na niewspieranych telefonach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:38
20.02.2015
0 komentarzy
2809 wyświetleń

Microsoft położył kres nieautoryzowanym instalacjom Windows 10 na urządzeniach, które nie zostały jeszcze przygotowane do aktualizacji. Opublikowany kilka tygodni temu sposób na obejście zabezpieczeń w Windows Insider nie tylko był odradzany prze Microsoft ale i mógł poważnie uskodzić wiele urządzeń.

Udostępniony na początku miesiąca Windows 10: Technical Preview dla smartfonów został ograniczony do zaledwie sześciu modeli smartfonów. Wsparcie dla kolejnych urządzeń miało się ustawicznie rozszerzać, niemniej jednak niecierpliwi użytkownicy szybko odkryli metodę "oszukania" apki Windows Insider, co doprowadziło wiele urządzeń do stanu bezużyteczności. Teraz, aby zapobiec kolejnym problemom, Microsoft zaktualizował aplikację Windows Insider, uodporniając ją na próby obejścia weryfikacji.

Microsoft zaktualizował apkę Windows Insider wczoraj wieczorem, choć żadne informacje nie zostały wyszczególnione na liście zmian. Jak twierdzą anonimowe źródła, aktualizacja została wypusczona, by pełnić określone zadanie - zapobieganie możliwości instalacji Windows 10 na urządzeniach spoza listy sześciu obsługiwanych telefonów (Lumia 630, 635, 638, 730, 830). Niecierpliwi użytkownicy będą więc musieli poczekać, aż ich telefony zyskają oficjalne wsparcie dla Windows 10.

Gabe Aul, odpowiedzialny za program Windows Insider, dość wyraźnie przestrzegał użytkowników przed instalacją Windows 10 na nieprzystosowanych do tego urządzeniach. Mimo to niektórzy nie mogli oprzeć się pokusie wypróbowania nowego systemu. Wprawdzie część z nich nie doświadczyła specjalnych problemów, z kolei inni nie mieli tyle szczęścia. Dzięki wczorajszej aktualizacji, która jest de facto załataniem podatności, sytuacja taka nie powinna już się powtórzyć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-insider-app-updated-to-prevent-unsupported-phones-from-getting-technical-preview

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor